• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2473-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

علوی کیا: با پایان غائله خیابانی از پیگیری مطالبات مردم غافل نشویم

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعت نفت با تشکر و قدردانی از حضور پرشور و حماسی مردم اهواز در راهپیمایی انزجار از اعمال خرابکارانه و آشوب و همراهی با دشمنان مملکت، گفت: نباید با اتمام این غائله از پیگیری مطالبات مردم غافل شد.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین جعفر علوی کیا امروز، پنج شنبه در جمع نمازگزاران مسجد سیدالشهدا اهواز با تشکر و قدردانی از حضور پرشور و حماسی مردم اهواز در راهپیمایی انزجار از اعمال خرابکارانه و آشوب و همراهی با دشمنان مملکت، از نقش نیروهای مذهبی و انقلابی به ویژه بسیج در حفظ و حراست از نظام اسلامی و همچنین جان و مال مردم تقدیر کرد و گفت: هرجا نیاز به بذل جان و ایثارگری باشد این نیروهای انقلابی و بسیج هستند که چه در مقابله با ارتش بعثی، چه در مقابله با تکفیری های داعش وهابی، چه در مقابله با زلزله کرمانشاه و چه در مقابله با آشوبگران، پیش قدم و حاضر هستند.

وی افزود: این که مقام معظم رهبری می فرمایند هوای نیروهای جوان انقلابی مذهبی را داشته باشید به این جهت است که این ها در بزنگاه ها برای دفاع از مملکت آماده اند و حاضر می شوند؛ گرچه بعضی متاسفانه آنان را افراطی و تندرو می نامند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعت نفت گفت: چه کسی افراطی است؟ آن که حاضر است برای دفاع از دین و مملکت، همه چیز خود را فدا کند یا آن که بانک آتش می زند، مزاحم کسب و کار مردم می شود و با دزدیدن و رها کردن ماشین آتش نشانی مردم بی گناه را می کشد؟

وی ادامه داد: چه کسی حافظ منافع ملی است؟ آن که در راه دفاع از حرم مطهر اهل بیت سر می دهد یا آن که پرچم مقدس کشورش را آتش می زند؟

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعت نفت گفت: البته نباید با اتمام این غائله از پیگیری مطالبات مردم غافل شد؛ این غائله ها تمام می شود ولی امیدوارم آنان که سپاه و بسیج را برای رای آوردن متهم کردند و امروز امنیت خود را از فداکاری همین سپاه و بسیج دارند، بعد از اتمام غائله این شهامت را داشته باشند که از نیروهای انقلابی و مذهبی هم تشکر  و هم عذرخواهی کنند و بدانند اشخاصی را که می شود به آن ها اعتماد و تکیه کرد، همین ها هستند.

وی بیان کرد: بانک ها و موسسات مالی نفس بعضی افراد را گرفته اند؛ بعضی کارگران ماه ها است که حقوق نگرفته اند و تبعیض و ظلم مردم را رنج می دهد. مسوولان باید بدانند وضع معیشتی مردم بد است و برای رضای خدا بداد مردم برسند.

علوی کیا افزود: ما با ثروتمندان و اغنیا مخالف نیستیم، این ها کسانی هستند که باعث حرکت چرخ های اقتصادی هر کشورند ولی ما با این که تصمیم گیران، مجریان و مسوولان از میان این ها انتخاب شوند، مخالفیم. اگر وزیر، نماینده مجلس و معاون وزیر از ثروتمندان و سرمایه داران انتخاب شوند در بسیاری از موارد مصلحت شخصی بر مصالح عمومی ترجیح داده می شود.

وی ادامه داد: اینها متوجه اند که چند ماه حقوق نگرفتن یعنی چه؟ این ها شرمندگی یک جوان بالای 25 سال خرمشهری را که هر روز اول صبح با پای پیاده برای پیدا کردن کار تا آبادان می رود و بعد از ظهر با سرافکندگی بر می گردد را درک می کنند؟ خوب طبیعی است که این افراد حتی شنیدن این مطلب که بنا است یارانه ها را قطع کنند چه بلایی سر بعضی خانواده ها می آورد را هم درک نمی کنند. این ها آیا متوجه اند که بعضی درب نانوایی می آیند و مطالبه نان قرضی می کنند یعنی چه؟

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعت نفت گفت: امروز سوء مدیریت، کم کاری و سیاسی کاری، کار در جهت مغایر با منافع ملی و عمومی و همچنین دشمنی و مقابله با انقلاب اسلامی است و این از دشمنی آمریکا برای ما بدتر است.

وی افزود: یکی از مشکلات ما این است که رسانه ملی و بعضی تریبون ها از ترس این که متهم به مخالفت با دولت نشوند واقعیت های جامعه را نمی گویند ولی لزوم حفظ و حراست از انقلاب حکم می کند که باید جلوی کم کاری ها، سوء مدیریت ها و تبعیض ها ایستاد.

علوی کیا بیان کرد: آقایان مسوول بدانند مردم نیازی به وعده و وعید ندارند، اصلا جای تعجب است از دولت که شعار می دهد باید چنان و چنین شود. دولت باید کار کند نه حرف بزند و شعار دهد. بیش از پنج سال از سرکار آمدن آقای روحانی می گذرد. مردم می خواهند نتیجه عمل کردن ایشان را در زندگی شان ببینند. چندین صد روز هم گذشته پس کی وعده ها عملی می شود؟

وی ادامه داد: کاش تشکل های مذهبی، روحانیت و همه دلسوزان نظام اسلامی طلایه دار مطالبه گری حق محرومان و مظلومان بودند تا باخالی بودن عرصه از این ها مقدمات سوء استفاده دشمن مهیا نمی شد. این که خودمان آمار دهیم و خودمان هم کیف کنیم اما مردم متعجب فقط نظاره گر و منتظر باشند، فایده ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: