• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-10114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

چرا در خیابان‌های مناطق شهری اهواز دام زنده می‌فروشند؟

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: با وجود اجرای طرح جمع‌آوری عرضه‌کنندگان دام در بلوار پاسداران و منطقه زرگان، به دلیل عدم نظارت بعدی مجددا شاهد حضور عرضه‌کنندگان دام در برخی خیابان‌های این منطقه هستیم.
 
دکتر آرش یلالی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، با اشاره به نگهداری دام در منازل و همچنین عرضه و فروش دام در برخی مناطق شهری اهواز اظهار کرد: جهت جمع‌آوری عرضه‌کنندگان دام زنده در مناطق شهری شهرداری، مقام قضایی و مرکز بهداشت از سال گذشته تاکنون همکاری خوبی داشته‌اند.
 
وی افزود: در این خصوص با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به جمع‌آوری عرضه‌کنندگان دام در بلوار پاسداران و منطقه زرگان در شرق اهواز اقدام شد ولی متأسفانه به دلیل اینکه پس از جمع‌آوری نظارت در این منطقه انجام نشد مجددا شاهد حضور عرضه‌کنندگان دام در برخی خیابان‌های این منطقه هستیم.
 
یلالی بیان کرد: با توجه به همکاری خوب شهرداری منطقه سه با مرکز بهداشت پیگیری‌ها در زمینه جمع‌آوری مجدد عرضه‌کنندگان دام انجام می‌شود و در صورت اجرای این طرح و موفقیت آن، به سایر مناطق تعمیم داده می‌شود.
 
وی گفت: نگهداری دام در منازل در مناطق شهری ممنوع است زیرا می‌تواند موجب بروز مشکلات فراوانی ‌شود. با توجه به مشترک بودن برخی بیماری‌ها بین انسان و دام، نزدیکی محل نگهداری حیوانات به منازل مسکونی و رفت و آمد مردم موجب ایجاد بیماری‌ها از جمله تب مالت و تب کریمه کنگو می‌شود.
 
رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز ادامه داد: همچنین حجم پسماندهای دامی زیاد است و شهرداری قادر به جمع‌آوری این پسماندها نیست که موجب ایجاد بوی تعفن نامطبوعی در مناطق شهری می‌شود. دام‌ها باید از محل زندگی افراد جدا شده و بیشتر در روستاها نگهداری شوند که در این شرایط دامپزشکی می‌تواند بر سلامت دام‌ها نظارت کند.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: