• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-10714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان:

محیط زیست و مرکز بهداشت خوزستان از مجرای تهدید نفت وارد نشوند

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان گفت: شرکت‌های نفتی برای جمع‌آوری گازهای همراه تلاش‌های زیادی کرده‌اند و همه ما دست به دست هم می‌دهیم تا مشکلات رفع شوند.
 
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، سلطان کمالی در نشست بررسی مشکلات ناشی از فعالیت‌های نفتی در خوزستان و لزوم مدیریت اصولی انتشار آلاینده‌های خروجی از فلرهای نفتی و راهکارهای کارشناسی در این زمینه اظهار کرد: نباید حفاظت محیط زیست خوزستان یا مرکز بهداشت خوزستان در این خصوص از مجرای تهدید وارد شوند زیرا تهدید و شکایت یا منجر به زندانی شدن یک فرد یا منجر به تعطیلی یک تولید می‌شود.
 
وی افزود: شرکت‌های نفتی برای جمع‌آوری گازهای همراه تلاش‌های زیادی کرده‌اند و همه ما دست به دست هم می‌دهیم تا مشکلات رفع شوند.
 
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان با اشاره به شاخص‌های مرکز بهداشت و حفاظت محیط زیست گفت: مشخص نیست که این شاخص‌ها صحیح هستند یا نه.
 
کمالی با اشاره به سابقه طرح شکایت از فعالیت‌های نفتی در اهواز ادامه داد: پیش از این حفاظت محیط زیست به دادستان شکایت و ادعا کرد که نفت‌های آلوده شرکت کارون در حال ورود به اهواز 3 است و گاز آن منجر به بروز مشکلاتی برای اهواز می‌شود که این شکایت موجب شد حدود یک سال و نیم تولید بیش از 13 میلیون بشکه نفت متوقف شود. ارزش تولید این 13 میلیون بشکه نفت حدود 800 میلیون دلار بود.
 
وی تصریح کرد: پس از بررسی‌ها مشخص شد مشکل آلودگی اگر ناشی از فعالیت‌های نفتی باشد، ناشی از گاز همراه نفت است نه خود نفت.
 
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان خطاب به مدیران محیط زیست و بهداشت خوزستان ادامه داد: شما چاه‌های نمکی در غرب کارون را بستید که در پی آن نزدیک به 800 میلیون دلار ضرر به دولت وارد شد و پس از آن متوجه شدیم آلودگی هوا و مشکلات تنفسی ناشی از درختان است. چاه نمکی چه ربطی به آلودگی هوا دارد؟
 
کمالی عنوان کرد: اگر آلودگی هوا ناشی از فلرهای نفتی است با مسئولیت خودمان فلرها را به مدت 10 روز می‌بندیم آیا مشکل آلودگی هوا حل می‌شود؟
 
وی بیان کرد: فلرینگ در طراحی کارخانه‌ها به صورت یک امر پیوسته نیست. فلر برای این است که اگر در کارخانه شما مشکلی پیش آمد و نتوانستید گاز را بگیرید گاز را بسوزانید. قرار نیست که فلرهای‌ ما همیشه گاز بسوزانند.
 
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان گفت: گاز باید یا جمع‌آوری شود و به مصرف داخلی برسد یا صادر شود یا در واحدهای دیگر تزریق کنیم اما اینکه برنامه‌ریزی کنیم که کارخانه ما همیشه گاز بسوزاند چنین چیزی نیست.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: