• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-11514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان:

خوزستان برای ادامه میزبانی راهیان نور و اربعین حسینی به حمایت نیازمند است

رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: در استان خوزستان برای ادامه میزبانی زائران راهیان نور و اربعین حسینی به حمایت همه نیازمندیم. 
 
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحسن شفیعی در جلسه تقدیر از خادمین بهداشت و درمان راهیان نور که امروز (21 دی ماه) در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، اظهار کرد: از زمان دفاع مقدس و هشت سال جنگ که در هر خطه از این مرز و بوم، شهیدی بر خاک خوزستان افتاد، خوزستان نماد پایداری ملت ایران شده است. 
 
وی افزود: شاید زمان زیادی لازم باشد تا دفاع مقدس شناخته شود. امروزه در حماسه عظیم پیاده روی اربعین، حادثه کربلا پس از گذشت قرنها در حال تجلی پیدا کردن است. اربعین معجزه ای است که مستقلا قابل بحث و طرح است. 
 
رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان تصریح کرد: سالهای دفاع مقدس، سالهای بزرگی هستند و ملت ما با دست خالی، تمام قد در برابر هجوم نظام سلطه ای که به چیزی کمتر از محو ما نمی اندیشید، ایستاد. 
 
شفیعی ادامه داد: این کلام صدام که در روز اول جنگ اظهار کرد که در هفته آینده در تهران با خبرنگاران مصاحبه می کنم یا آن کلام مقام جنگ افروز آمریکایی که ایران را محور شرارت نامید و خواهان نابودی این محور شد، همه بیانگر این هستند که این ملت توانست تمام قد در برابر آنها بایستد و همچنان سربلند ایستاده است. 
 
وی خاطرنشان کرد: برخی تصور می کنند وقتی تاریخ را نقل می کنیم، در آن واژه زمانی جا مانده ایم ولی اینطور نیست و واقعیت این است که ملتی که بی تاریخ باشد، مانند یک انسان بی شناسنامه و بی هویت است. 
 
رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان تصریح کرد: ما همه به سالهای دفاع مقدس می بالیم. زیرا جوانهای 22 یا 23 ساله ای که یکروز به میدان جنگ نرفته بودند، توانستند نقشه های ژنرالهای کارکشته و دانشگاه رفته و جنگ دیده دشمن را کنار بگذارند که این اتفاق بزرگی است. 
 
شفیعی عنوان کرد: باید این اتفاق بزرگ را از طریق رسانه، هنر، منبر و حتی از طریق لالاییهای مادران به نسلهای آینده منتقل کنیم.
 
وی افزود: این هشت سال ایستادگی باید ما را در برابر هشت هزار سال خوابهای آشفته دشمنان بیمه کند و یادمان بماند که ما همانها هستیم. 
 
رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به بمباران سنگین تبلیغاتی علیه راهیان نور تصریح کرد: هر زمان که در راهیان نور حوادثی پیش می آید، حجم تبلیغات دشمن علیه راهیان نور بیشتر می شود و همینجاست که ارزش راهیان نور مشخص می شود و قطعا اگر اتفاق تأثیرگذاری افتاد، نباید تا این حد حساسیت ایجاد کرد. 
 
شفیعی ادامه داد: از امام(ره) یاد گرفتیم که هر جا دشمن تمرکز کرد، شما بدانید آنجا اتفاقی است. امام فرمودند زمانی که می خواستم به ایران بیایم همه می گفتند نباید بیایی، و من فهمیدم که باید بیایم و آمدم. 
 
وی افزود: باید راهیان نور را توسعه داد و به روز کرد و این ظرفیت وجود دارد و همه باید در این امر الهی کمک کنند. 
 
رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به حادثه اتوبوس حامل دانش آموزان بروجردی در سال 92 اظهار کرد: در آن حادثه تمام سران بهداشتی و درمانی خوزستان به میدان آمدند و حجم این کار بر کسی معلوم نیست مگر کسانی که در میدان هستند. 
 
شفیعی تصریح کرد: امام رضا(ع) فرموده اند هر کس بندگان نیکوکار و خدمتگزار خدا را قدر نداند، خدا را قدر ندانسته است و این آموزه امام رضایی(ع) است.
 
وی افزود: همه باید به خوزستان در این خدمت رسانی کمک کنند. زیرا یک ملت در خوزستان جمع می شوند و به میزان بزرگی مهمانی، توانمندی میزبان نیز یک امر قابل درک است و ما برای ادامه میزبانی زائران راهیان نور و اربعین حسینی به حمایت همه نیازمندیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: