• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-3976-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

اغلب مدارس شهری اهواز هوشمند هستند

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و مدیریت منابع انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه اغلب مدارس شهری اهواز در نواحی چهارگانه آموزشی هوشمند شده‌اند، گفت: حدود 2 سال است که از طرف وزارت آموزش و پرورش هیچ بودجه‌ای برای هوشمندسازی مدارس ابلاغ نشده است.

حرج چلداوی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: هوشمندسازی مدارس در خوزستان از حدود پنج سال گذشته تا کنون به صورت جدی دنبال می‌شود و امروز اغلب مدارس شهری نواحی چهارگانه اهواز هوشمندسازی شده‌اند. هوشمندسازی مدارس در شهرستان‌ها نیز در حال انجام است و تاکنون حدود 80 درصد مدارس شهرستان‌هایی مانند آبادان و خرمشهر نیز هوشمند شده‌اند.

وی افزود: حدود دو سال است که به دلیل کسری بودجه و مسایل دیگر، هیچ اعتباری از سوی وزارت آموزش و پرورش برای هوشمندسازی مدارس ابلاغ نشده است. با این وجود تلاش کردیم این کار در خوزستان متوقف نشود و هوشمندسازی مدارس با اعتباراتی که از سوی خیرین به آن تعلق می‌گیرد، در مدارس خاص در حال اجرا است.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و مدیریت منابع انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: هزینه هوشمندسازی هر کلاس درس حدود سه میلیون تومان است. با توجه به بحث کمبود بودجه تصور نمی‌کنم هوشمندسازی تمام مدارس در استان به زودی اتفاق بیفتد.

چلداوی تصریح کرد: در بحث بهره‌گیری از آموزش‌های نوین، آموزش مطلوب باید به صورت مجسم و عینی باشد. معلم در کلاس درس متولی آموزش است و در کلاس‌های هوشمند، آموزش‌ها به صورت ملموس و قابل رویت به دانش‌آموز نمایش داده می‌شوند. با این شیوه، آموزش به دانش‌آموزان نیز آسان‌تر و ماندگارتر است چراکه موارد آموزشی برای او ملموس‌تر هستند.

وی ادامه داد: با استفاده از شیوه‌های نوین آموزش، دانش‌آموز در کلاس فعال عمل می‌کند و محتوای لازم برای کلاس را تولید می‌کند. همچنین این کار، کلاس را از حالت خشک و بی‌روح خارج کرده و موجب می‌شود دیگر کلاس درس از حالت سخنرانی خارج شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: