• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-15574-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبرداد:

خوزستان، استان معین در بخش‌های فولاد، خرما و ماهیان گرمابی شد

سومین جلسه تخصصی میز صادراتی فولاد خوزستان با حضور رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان و جمعی از فعالین و متخصصین این بخش در محل سالن جلسات سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان برگزار شد .
 
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، نورالله حسن زاده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان در این جلسه اظهار کرد: استان خوزستان از سوی سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان استان معین در زمینه سه موضوع تخصصی فولاد، خرما و ماهیان گرمابی معرفی شده است که به صورت جداگانه میزهای تخصصی این سه موضوع برگزار می‌شود .
 
وی افزود: هر استان با توجه به پتانسیل‌ها و شرایط موجود به عنوان معین میزهای تخصصی صادراتی انتخاب شده است که در استان خوزستان با توجه به پتانسیل‌هایی که در این سه بخش وجود دارد میزهای تخصصی با حضور متولیان و متخصصان این بخش‌ها، واحدهای تولیدی و صادراتگرا و دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط با امر صادرات از جمله گمرک، امور مالیاتی، استانداری، حمل و نقل و بنادر و کشتیرانی برگزار می‌شود .
 
وی در ادامه بر استمرار برگزاری جلسات تخصصی صادرات فولاد تاکید و عنوان کرد: اصرار و تاکیدات مسئولین کشوری همواره بر مسئله تولید و صادرات است که می‌طلبد پیشنهادات دراین میزهای تخصصی جمع‌آوری و مسائل و مشکلات بررسی تا موانع موجود در پیش روی صادرات و تولید مرتفع شود.
 
حسن زاده تصریح کرد: حمایت از تولید در سالی که به نام تولید واشتغال نامگذاری شده جایگاه ویژه‌ای دارد و با وجود مشکلات اخیر که نشات گرفته از مشکلات گرانی وبیکاری است می‌بایست با همت و تلاش بیشتر رصد شود چرا که مشکلات معیشتی مردم با حرف بر طرف نمی‌شود و باید عملاً به این قضایا ورود پیدا کرد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیشنهاداتی که در این کارگروه‌های تخصصی جمع‌آوری می‌شود و پس از آن در کارگروه تخصصی ملی مطرح خواهد شد مشکلات اساسی استان در زمینه صادرات برطرف شود.
 
در ادامه جلسه تجلی زاده مدیر فروش شرکت فولاد خوزستان نیز به تشریح مسائل و موانع توسعه صادراتی صنعت فولاد استان خوزستان پرداخت و یکی از موارد و موضوعات موثر در این بخش را برقراری امکان صدور ویزای ورود برای مشتریان خارجی در فرودگاه اهواز عنوان کرد و گفت: مشوق‌های مالی و بانکی و معافیت‌ها برای کل صادرکنندگان و صادرکنندگان نمونه و ملی از دیگر مسائلی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.
 
تجلی زاده با بیان این‌که حذف یا کاهش مالیات آلایندگی و فروش محصولات صادراتی از مسائلی است که می‌بایست در میز تخصصی کشوری بررسی شود، ادامه داد: تسهیلات مالی جهت خرید وانتقال تکنولوژِی جدید فولاد سازی، توسعه خطوط بانکی بین المللی با بانک‌های اروپایی جهت افزایش معاملات یورویی، بهبود وضعیت تعرفه واردات کالاهای فولادی، درج قیمت واقعی فروش‌های صادراتی در پروانه‌های گمرکی، افزایش امکانات و تجهیزات و همچنین ارتقاء اسکله‌های اختصاصی از دیگر مسائلی است که با بررسی و طرح آن‌ها در میز تخصصی شاهد ارتقا و رفع موانع پیش روی توسعه صادرات کالاهای فولادی استان خواهیم بود.
 
وی افزود: اگر دولت امکانات و تجهیزات را دراسکله‌ها فراهم کند و همچنین اسکله‌های اختصاصی برای واحدهای بزرگتر ایجاد کند واحدهای کوچکتر نیز می‌توانند راحتر از اسکله‌های عمومی استفاده کنند.

تجلی، در ادامه بر اختصاص زمین‌هایی در بنادر به منظور انجام صادرات تاکید کرد و خواستار حذف هزینه حفاظت و پاکسازی در مناطق ویژه بندری از صادرکنندگان شد.
 
وی در این جلسه توسعه و بازسازی خطوط ریلی بندر امام، افزایش تعداد دیزل‌ها در راه‌آهن، افزایش تعداد اسکله‌های بارانداز در بندرامام برای کالاهای عمومی و همچنین استرداد مالیات برارزش افزوده را از عوامل موثر پیش روی توسعه صادرات فولاد استان مطرح کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: