• چهارشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1873-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت اهواز:

درباره آب خوزستان در شورای عالی امنیت ملی تصمیم‌گیری شود

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه به مسئولان هشدار می‌دهیم مسایل امنیتی کشور را جدا از مسایل خوزستان نگاه نکنند، گفت: در رابطه با آب خوزستان باید در شورای عالی امنیت ملی تصمیم‌گیری شود.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، آیت‌الله محسن حیدری در جلسه شورای اداری خوزستان که امروز ( چهارشنبه چهارم بهمن‌ماه) در تالار شهیدهاشمی‌زاده استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در این هفته جلسه بسیار خوبی با حضور نماینده ولی فقیه خوزستان، نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی و استاندار خوزستان در خصوص مشکلات مربوط به ریزگردها و بحث انتقال آب برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه در خصوص راهکاریی که از نظر قانونی باید طی شود تا مشکلات خوزستان حل شود، بحث شد و خروجی‌هایی داشت که امیدواریم خروجی‌های این جلسه منتج به نتیجه شود.

امام جمعه موقت اهواز گفت: حل مشکلات کلان خوزستان و در راس آن مساله آب و انتقال آب نیازمند عزم استانی و همدلی و همگرایی همه نخبگان جامعه اعم از علما، نمایندگان، مسئولان، خبرنگاران و سایر افراد تاثیرگذار جامعه است.

آیت‌الله حیدری با بیان اینکه خوشبختانه علائم این همگراییها را در خوزستان مشاهده می‌کنیم، عنوان کرد: این همگرایی با محوریت نماینده ولی فقیه در خوزستان در حال اتفاق افتادن است و از این جهت باید خدا را شکر کرد.

وی ادامه داد: استاندار خوزستان در خصوص این مسایل مواضع شفافی دارد و در جهت حل مشکلات، همگرایی بسیار خوبی از خود نشان داده است و در این زمینه باید استاندار خوزستان تشکر کرد.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: بحث حل مشکلات استان خوزستان جنبه استانی و بخشی‌نگری ندارد بلکه مسایل خوزستان جنبه ملی دارد. 

آیت‌الله حیدری با بیان اینکه خوزستان می‌تواند بخش عمده‌ای از محصولات غذایی کشور را تامین کند، گفت: به دلیل موقعیت خاص استراتژیک و ژئوپولتیک استان خوزستان نمی‌توان سرنوشت کشور را از سرنوشت خوزستان تفکیک کرد. 

وی اظهار کرد: انجام سیاستی که با این موضوع منافات دارد نه تنها اجحاف به مردم خوزستان است، در واقع خیانت به کشور است و کشور را از بهره‌های خوزستان محروم می‌کند.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: در رابطه با آب خوزستان باید در شورای عالی امنیت ملی تصمیم‌گیری شود و این مساله خواسته جدی همه علما، مسئولان و مردم خوزستان است.

حیدری عنوان کرد: از رییس جمهور محترم و دبیر شورای عالی امنیت ملی درخواست داریم این خواسته بحق مردم خوزستان اجابت کنند. در این زمینه اقدامات و مذاکراتی انجام شده و خواهد شد تا درخواست ما منتج به نتیجه شود.

وی ادامه داد: بحث آب خوزستان با مساله امنیت ارتباط تنگاتنگی دارد. اگر بحث مشکلات ریزگردها و آب خوزستان حل نشود، نه تنها امنیت خوزستان، بلکه امنیت کشور به مخاطره خواهد افتاد.

امام جمعه موقت اهواز خاطرنشان کرد: به مسئولان هشدار می‌دهیم مسایل امنیتی کشور را جدا از مسایل استان خوزستان نگاه نکنند و در این زمینه امیدواریم در سیاست‌هایی که وزارت نیرو در پیش گرفته است، تجدید نظر شود تا موضوع جبران‌ناپذیری در استان اتفاق نیفتد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: