• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4674-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

لاهیجان زاده:

مشکل صدور مجوز زیست‌محیطی شهرک 5 اهواز سازمان محیط زیست نیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: مشکل عدم صدور مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی شماره 5 اهواز در حال حاضر در حوزه سازمان محیط زیست نیست و شورای عالی شهرسازی باید مساله خروج از حریم این شهرک را تصویب کند تا پس از آن مجوز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صادر شود.
 
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، احمد رضا لاهیجان زاده در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان که امروز، 7بهمن ماه در اهواز برگزار شد، در خصوص شهرک صنعتی شماره 5 اهواز اظهار کرد: بحث مجوز زیست محیطی شهرک شماره 5 اهواز مراحل بسیار زیادی را طی کرده است و در حال حاضر مشکل آن بحث سازمان محیط زیست نیست.
 
وی افزود: سازمان حفاظت و محیط زیست بحث ارزیابی‌های زیست محیطی و همه مسایل آن را انجام داده است و کار تا مرحله صدور مجوز ارزیابی زیست محیطی نیز پیش رفته است.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان تصریح کرد: یکی از مشکلات عدم صدور مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی شماره 5 اهواز آن بود که این شهرک در گذشته در حریم شهر اهواز قرار داشت که با پیگیری‌هایی انجام شده در شورای برنامه‌ریزی استان این مساله حل و شهرک از حریم شهر اهواز خارج شد.
 
لاهیجان زاده بیان کرد: در حال حاضر شهرک صنعتی شماره 5اهواز در شورای برنامه‌ریزی استان از حریم شهر اهواز خارج شده است و اکنون این مساله در شورای عالی شهرسازی کشور است.
 
وی گفت: برای حل مشکل شهرک صنعتی شماره 5 اهواز به همراه استاندار خوزستان و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان جلسه‌ای را با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار کردیم و آقای کلانتری عنوان کردند اختیار آنکه پیش از مصوبه شورای عالی شهرسازی کشور مجوز زیست محیطی این شهرک صادر شود، وجود ندارد.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان خاطر نشان کرد: مشکل عدم مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی شماره 5 اهواز در حال حاضر در حوزه سازمان محیط زیست نیست و شورای عالی شهرسازی باید مساله خروج از حریم این شهرک را تصویب کند تا پس از آن مجوز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صادر شود.
 
لاهیجان زاده ادامه داد: تا زمانی که این مساله در شورای عالی شهرسازی کشور تصویب نشود، سازمان حفاظت محیط زیست امکان صدور مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی شماره 5 اهواز را ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: