• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5574-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان عنوان کرد:

وضعیت آب در ماهشهر بحرانی است/بالای 90درصد اراضی در خطر نابودی

مدیر اداره جهاد کشاورزی ماهشهر گفت: وضعیت آب در شهرستان بسیار بحرانی است و اگر تا یک هفته دیگر آب مورد نیاز کشاورزان تامین نشود، بالای 90درصد از مزارع دچار خسارت‌های بسیار شدیدی می‌شوند.
 
حمیدرضا رشیدی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: سال گذشته در این مرحله از کشت، آب سوم را برای کشت مصحولات توزیع کرده بودیم اما اکنون هنوز آب اول نیز به طور کامل تامین نشده است.
 
وی افزود: وضعیت آب در شهرستان بسیار بحرانی است و اگر تا یک هفته دیگر آب مورد نیاز کشاورزان تامین نشود، بالای 90درصد از مزارع دچار خسارت‌های بسیار شدیدی می‌شوند.
 
مدیر اداره جهاد کشاورزی ماهشهر با بیان این‌که وضعیت تامین آب در شهرستان ماهشهر بسیار خراب است، تصریح کرد: در حال حاضر مبارزه با علف‌های هرز با استفاده از علفکش از سوی کشاورزان انجام گرفته و به این دلیل شوک به مزارع وارد شده است زیرا آماده آبیاری هستند و اگر آب تامین نشود با خسارت مواجه خواهیم شد.
 
رشیدی بیان کرد: در صورتی که آب به مزارع داده نشود، با توجه به استفاده از علفکش، مزارع ماهشهر نابود می‌شوند.
 
وی گفت: آب مورد نیاز کشاورزان از رودخانه جراحی تامین می‌شود و در این حوضه آبی بیشتر با بحث سوء مدیریت مواجه هستیم به شکلی که در حال حاضر وضعیت در این حوضه خوب نیست.
 
مدیر اداره جهاد کشاورزی ماهشهر خاطرنشان کرد: سطح زیر کشت گندم و جو در این شهرستان حدود 10هزار و 500 هکتار است و 2200هکتار نیز نخیلات در این شهرستان وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: