• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-6874-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

کشاورزان دشت آزادگان با کمبود آب مواجه‌اند

  مدیر اداره جهاد کشاورزی دشت آزادگان گفت: در بحث تامین آب مورد نیاز جهت کشت پاییزه با کمبود آب در شبکه و رودخانه کرخه مواجه هستیم و کشاورزان نمی‌توانند آب مورد نیاز را به خوبی تامین کنند.
 
قاسم بیت سعید در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: آبی که از طریق شبکه‌های آبیاری به کشاورزان تخصیص داده می‌شود، سهمیه‌بندی شده و آب با تاخیر فراوان به کشاورزان می‌رسد و این مساله باعث بروز مشکل برای کشاورزان شده است.
 
وی افزود: در بحث تامین آب مورد نیاز جهت کشت پاییزه با کمبود آب در شبکه و رودخانه کرخه مواجه هستیم و کشاورزان نمی‌توانند آب مورد نیاز را به خوبی تامین کنند.
 
مدیر اداره جهاد کشاورزی دشت آزادگان با بیان این‌که کشاورزان از وضعیت آب موجود در رودخانه و شبکه‌های آبیاری اصلا راضی نیستند، گفت: بخشی از کشاورزان آب را به صورت سنتی از رودخانه جراحی به وسیله پمپ برداشت می‌کنند اما وضعیت آب در این رودخانه مناسب نیست.
 
بیت سعید تصریح کرد: عده‌ای از کشاورزان نیز آب موردنیاز جهت کشت را از طریق شبکه‌های آبیاری که به صورت صنعتی احداث شده‌اند، دریافت می‌کنند اما با توجه به سهمیه‌بندی‌های انجام گرفته، آن‌ها نیز وضعیت مناسبی ندارند.
 
وی ادامه داد: به دلیل این‌که مقدار آب رودخانه کرخه کم است و آب همه زهکش‌های زیر زمینی نیز وارد رودخانه می‌شود، کشاورزان با بحث شوری آب هم مواجه شده‌اند. در حال حاضر EC آب این رودخانه افزایش پیدا کرده است و به کشاورزان ضرر وارد می‌کند.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: