• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-3476-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

کنفرانس بین‌المللی مکانیک مواد در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

اولین کنفرانس بین‌المللی مکانیک مواد و تجهیزات پیشرفته از سوی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه شهید چمران اهواز در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، رضا مسلمانی در حاشیه برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی مکانیک مواد و تجهیزات پیشرفته که امروز (11 بهمن) در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، در خصوص برگزاری این کنفرانس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در گروه مهندسی مکانیک دانشگاه شهید چمران اهواز تصمیم گرفته شد که کنفرانسی با حضور محققان، اساتید، دانشجویان و صنعتگران با هدف دنبال کردن یک افق جدید برگزار شود.

وی افزود: تلاش شده است که این کنفرانس کاربرد محور باشد و نیازهای صنعتی در آن دیده شود. از زمان اعلام فراخوان بیش از 200 مقاله در زبان‌های انگلیسی و فارسی توسط محققان مختلف ارسال شد که پس از داوری 100 مقاله پذیرش شدند که به صورت 40 مقاله شفاهی و 60 مقاله پوستری ارایه می‌شوند.

دبیر اجرایی اولین کنفرانس بین‌المللی مکانیک مواد و تجهیزات پیشرفته با بیان اینکه محورهای این کنفرانس شامل مدل‌سازی و طراحی، بهینه‌سازی، ساخت و کاربرد، پایش وضعیت، بازرسی و نانو فناوری مواد و تجهیزات پیشرفته است، ادامه داد: تاکید بر این بود که این محورها حتما بر اساس نیازهای صنعتی کشور و منطقه تامین شود.

مسلمانی تصریح کرد: ما سعی کردیم با برقراری ارتباط با صنایع منطقه، استان و کشور نیازهای آن‌ها را شناسایی کنیم که منجر به این محورها شد که بر اساس آن‌ها مقالات پذیرش شدند. این مقالات پس از ارایه دوباره مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و مقالات برگزیده از سوی صنایع مورد عنایت قرار خواهند گرفت.

وی عنوان کرد: در طی این کنفرانس کارگاه‌های تخصصی نیز برگزار شد که مدرسان برجسته داخلی و خارجی در این کارگاه‌ها حضور داشتند و این کارگاه‌ها براساس نیازهای صنعتی کشور و منطقه تدوین شده بودند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: