• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-3776-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

رییس دانشکده ادبیات دانشگاه شهیدچمران اهواز:

کنفرانس بین‌المللی زبان‌ها و گویش‌ها در حال پیدا کردن جایگاه خود در دنیا است

رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برگزاری کنفرانس بین‌المللی زبان‌ها، گویش‌ها و زبان‌شناسی در این دانشگاه، گفت: این کنفرانس در حال پیدا کردن جایگاه خود در محافل علمی مختلف دنیا است.

دکتر علیرضا جلیلی‌فر در حاشیه کنفرانس بین‌المللی زبان‌ها، گویش‌ها و زبان‌شناسی که امروز (پنجشنبه، 12 بهمن‌ماه) در دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: به نظر می‌رسد امسال تنوع ملیتی شرکت‌کنندگان کنفرانس، نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و این مسأله نوید ارتباطات آکادمیک بیشتر دانشگاه با دانشگاه‌های دیگر دنیا است. همچنین این تنوع ملیتی نشان می‌دهد این کنفرانس در حال پیدا کردن جایگاه خود در محافل علمی مختلف دنیا است.

وی افزود: طبیعتا با این روند باید در آینده انتظار داشته باشیم متخصصان این حوزه از نقاط مختلف دنیا برای شرکت در این کنفرانس به اهواز بیایند.

رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: برای اینکه دانشگاه‌ها بتوانند توانایی‌های خود را نشان داده و ارتباطات علمی خود را حفظ کنند، اساتید باید یا مقاله چاپ کنند یا کنفرانس برگزار کنند که از نظر من برگزاری کنفرانس شاید تأثیر بیشتری نسبت به چاپ کتاب داشته باشد. چرا که با برگزاری کنفرانس، ما متخصصان را وارد جامعه خود می‌کنیم و ضمن انجام یک کار علمی، اساتید فرصت‌ها و تجارب دیگری را نیز کسب می‌کنند. به همین دلیل برگزاری کنفرانس می‌تواند بسیار مفید باشد.

جلیلی‌فر ادامه داد: همچنین این کنفرانس‌ها می‌توانند ایران و محیط علمی و غیرعلمی ما را به شرکت‌کنندگان بشناساند و تبلیغاتی که گاهی علیه ما می‌شود از طریق این کنفرانس‌ها خنثی خواهد شد. ما نیاز داریم کنفرانس‌های بیشتری برگزار کنیم تا هم از نظر علمی خودمان را معرفی کنیم و هم از نظر فرهنگی سفیر خوبی برای کسانی باشیم که در این گونه کنفرانس‌ها شرکت می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: