• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-4380-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بن‌بست حوزه هنری و شهرداری برای بدری!

با پیگیری‌های حوزه هنری خوزستان و با همکاری شهرداری و شورای شهر اهواز، تابلوی خیابانی مزین به نام استاد هاشم بدری، جانباز و نقاش صاحب تکنیک نقاشی با کاردک، در محل سکونت این هنرمند رونمایی و نصب شد.

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید شهاب‌الدین طباطبایی، رییس حوزه هنری خوزستان، در این مراسم گفت: استاد بدری جایگاه بسیار ویژه‌ای در نگاه ما دارد و در حوزه هنر انقلابی کارهای خوبی انجام داده است. 

وی با تقدیر از همکاری شورای شهر و شهرداری اهواز برای نامگذاری خیابانی به نام یک جانباز هنرمند آن هم در روزگاری که خودش در میان ما نفس می‌کشد و حضور دارد، افزود: یکی از دغدغه‌های ما این است قدر هنرمندان را در زمانی که وجود دارند‌ نمی‌دانیم. 

او اضافه کرد: نه تنها هنرمندان بلکه انقلابیونی هستند که بسیار تاثیرگذار بودند ولی نام و اثری از آنها نیست و یادی از آنها نمی‌شود و پس از این که آنها را از دست می‌دهیم تازه به یاد می‌آوریم که برایشان بزرگداشت بگیریم و این شایسته مردم مؤمن و قدرشناس نیست. 

طباطبایی اظهار کرد: خوشحالم که با وحدت نگاهی که بین حوزه هنری خوزستان و شورای شهر و شهرداری کلانشهر اهواز صورت گرفته این نامگذاری اتفاق افتاد و امروز برای رونمایی در جمع شما هستیم. 

رییس حوزه هنری خوزستان گفت: حوزه هنری رسالت خود را در راستای هنر انقلابی به دوش می‌کشد و خود را موظف می‌داند هنرمندان ارزشی را به مردم معرفی و حمایت و بتواند منویات رهبری را در راستای هنر انقلابی دنبال کند. 

وی در خصوص برگزاری برنامه در محل نامگذاری و نصب تابلوی مزین به نام استاد بدری توضیح داد: هدف ما این بود که این هنرمند را به مردم معرفی کنیم تا مردم بدانند که یک هنرمند جانباز در محله آنها زندگی می‌کند و تکریم شود. 

طباطبایی خاطرنشان کرد: ما در مناسبت‌ها و ایام مختلف با خانواده شهدا دیدار داریم و آنها را تکریم می‌کنیم اما باید در کنار آنها شهدای زنده که همان جانبازان هستند را نیز دریابیم و آنها را گرامی بداریم. 

در این برنامه محمدجعفر فلسفی، رییس شورای شهر اهواز، هم بیان کرد: خیلی از نگاه‌ها متوجه شهرداری است و با توجه به شرایط خاص اقتصادی، فشارها و کمبود بودجه همه احساسشان این است که شهرداری می‌تواند کمک و فعالیت کند و این مشروط به مشارکت مردم است. 

وی با اشاره به این که ما دوست داریم به این نگاه عینیت بخشیم و علی رغم همه مشکلات و تنگناهایی که با آن مواجه‌ایم می‌خواهیم همکاری کنیم، ادامه داد: گاهی یک پل می‌زنیم و برای آن میلیاردها هزینه می‌کنیم ولی وقتی نوبت به مسایل فرهنگی می‌رسد، دست‌مان می لرزد و اعداد و ارقام خیلی بزرگ می‌شود و این مظلومیت فرهنگ را نشان می‌دهد. 

رییس شورای شهر اهواز ضمن ابراز امیدواری اینکه بتوانیم قدر هنر و هنرمندان به ویژه چهره‌های ارزشمند و سرمایه‌های بزرگ این استان را بیشتر بدانیم عنوان کرد: در حال حاضر در استان به واسطه شرایط جوی و مشکلاتی که وجود دارد یک فضای منفی ایجاد شده و به داشته‌های خود توجه نمی‌کنیم. 

فلسفی با بیان این که منفی‌بافی نه تنها امید بلکه حرکت را از ما می‌گیرد، یادآور شد: امکان ندارد در فضای منفی چراغ امید روشن شود. منفی یعنی دلزدگی، غبار، سکوت و سکون. ما ضمن بیان نقد باید زیبایی‌ها را هم بازگو کنیم.
 
وی با بیان این که ما نیامده‌‌ایم مشکلی به مشکلات مردم اضافه کنیم، افزود: بسیاری از قوانین ما اشکال دارند که باید با همت و دوراندیشی و یاری نخبگان آنها را اصلاح کنیم. اگر اتاق فکر داشته باشیم و از ظرفیت نخبگان استفاده شود، می‌توانیم این خلا را پر کنیم. 

فلسفی همچنین قول داد که دیوار منزل استاد بدری با نقاشی‌هایی از خود استاد توسط شهرداری نقاشی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: