• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-12474-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان عنوان کرد:

احداث کارخانه تولید شکر قهوه‌ای برای قطع وابستگی کشور به واردات

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان با اشاره به احداث نخستین کارخانه تولید شکر قهوه‌ای در کشور گفت: این کارخانه با هدف سرمایه‌گذاری در صنایع پایین دستی به منظور ایجاد ارزش افزوده و درآمد، ایجاد اشتغال پایدار در منطقه، تامین نیاز کشور و خروج از وابستگی به واردات شکر قهوه‌ای به بهره‌برداری رسید.
 
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، ستار شکیبا امروز 18بهمن ماه در مراسم افتتاح نخستین کارخانه شکر قهوه‌ای کشور در خرمشهر اظهار کرد: با توجه به این‌که کشور هندوستان در تولید این نوع شکر پیشرو است، مهندس مشاور این پروژه از این کشور انتخاب شد و احداث این شرکت بیان واقعی از اقتصاد مقاومتی است .
 
وی افزود: این کارخانه با هدف سرمایه‌گذاری در صنایع پایین دستی به منظور ایجاد ارزش افزوده و درآمد، ایجاد اشتغال پایدار در منطقه، تامین نیاز کشور و خروج از وابستگی به واردات شکر قهوه‌ای به بهره‌برداری رسید.
 
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان تصریح کرد: در سال ۹۳‌ نقشه‌های ساخت این کارخانه به ما تحویل داده شد و از جوانان صنعتگر دعوت به عمل آمد تا در ساخت تجهیزات یاری‌گر ما باشند .
 
شکیبا با بیان این‌که این کارخانه از سه خط بسته‌بندی تولید و آزمایشگاه مجهز برای انجام کارهای کنترل کیفی بهره‌مند است، گفت: این کارخانه در‌‌ زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰‌ متر با ۲ هزار و ۱۰۰ متر زیربنا احداث شده است .
 
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان اظهار کرد: این‌ کارخانه برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵ نفر به صورت فصلی اشتغال ایجاد کرده است .
 
وی ادامه داد: عمران اراضی مناطق آزاد شده و محروم، پس از جنگ در دستور کار دولت قرار گرفت که شرکت میرزا کوچک خان نیز از مصوبات دولت بوده است.
 
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان خاطرنشان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته برنامه عمران با تسطیح ۱۲ هزار هکتار اراضی، ایجاد دستگاه پمپاژ ۳۶ مترمکعب در ثانیه و سیستم زهکشی پیشرفته انجام شد .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: