• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-13174-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

فاز اول طرح جامع آبرسانی به اندیمشک افتتاح شد

با حضور معاون عمرانی استاندار خوزستان فاز اول طرح جامع آبرسانی به شهرستان اندیمشک به بهره‌برداری رسید.
 
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، امروز 21بهمن ماه با حضور فرامند هاشمی زاده معاون عمرانی استاندار خوزستان فاز اول طرح جامع آبرسانی به شهرستان اندیمشک افتتاح شد.
 
صابر عليدادی، معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان در خصوص اجرای این طرح اظهار کرد: طرح جامع آبرسانی به شهرستان اندیمشک با هدف تامین آب شرب سالم و بهداشتی مردم شهرهای اندیمشک، حسینیه، بیدروبه، آزادی و چم گلک و تعداد 200 روستاهای تابعه شهرستان از طریق تلفیق آب زیرزمینی و آب سطحی رودخانه دز توسط سازمان آب و برق خوزستان برای افق سال 1425 طراحی و در حال اجرا است.
 
وی افزود: جمعیت تحت پوشش این طرح 250هزار نفر و نیاز آبی آن‌ها 39.9 میلیون متر مکعب در سال است. همچنین اعتبار مورد نیاز جهت اجرا و تکمیل این طرح بزرگ ملی 293 میلیارد تومان است.
 
معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان با بیان این‌که طرح جامع آبرسانی به شهرستان اندیمشک در 2 فاز در حال انجام است، تصریح کرد: فاز اول این طرح که برای افق 1400 و جمعیت 175هزار نفری انجام شده، اکنون به بهره‌برداری رسیده و مجموعا 38 میلیارد تومان اعتبار برای این فاز هزینه شده است.
 
علیدادی عنوان کرد: در فاز اول، عملیاتی از جمله احداث 64 هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب شرب (2 واحد مخزن 20هزار متر مکعبی و 4 واحد مخزن 6هزار مترمكعبی)، ساختمان بهره‌برداری، آزمایشگاه و انبار، حفاری و تجهیز 12 حلقه چاه با مجموع ظرفیت 760 لیتر بر ثانیه معادل 65 هزار متر مکعب در شبانه‌روز، اجرای سیستم لوله‌کشی بین مخازن و تلمبه‌خانه تاسیسات آبرسانی به اندیمشک، اجرای 25 کیلومتر خط لوله در اقطار 500 تا 1200 میلیمتر فولادی و GRP و حفاری و تجهیز یک حلقه چاه تامین آب شرب شهرهای حسینیه و بیدروبه و روستاهای مسیر انجام شده است.
 
همچنین كامران زندوكيلی، مدیر دفتر طرح‌های آبرسانی شمال شرق در سازمان آب و برق خوزستان در خصوص فاز دوم این طرح به ایسنا گفت: فاز دوم طرح جامع آبرسانی به شهرستان اندیمشک از دی ماه سال 1396 شروع و برای افق 1425 و جمعیت 250 هزار نفری مطالعه و طراحی شده که دوره اجرای طرح 5 ساله و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره‌برداری کامل از طرح 250 میلیارد تومان است.
 
وی با اشاره به پروژه‌های اجرایی فاز دوم، گفت: احداث آبگیر و تصفيه‌خانه طرح جامع آبرسانی به شهرستان اندیمشک در ساحل راست رودخانه دز محدوده روستای قلعه مختار به ظرفیت 1266 لیتر بر ثانیه معادل 109هزار و 400 متر مکعب در شبانه‌روز، تهیه لوله‌های فولادی و اجرای خط انتقال از آبگير تا تصفيه‌خانه طرح جامع به قطر 1200 ميليمتر، حفاری و تجهیز 3 حلقه چاه بهره‌برداری در منطقه چم گلک اندیمشک، احداث ساختمان‌ها و نیز تهیه و نصب تجهيزات مکانیکی، برقی، کنترل و ابزار دقیق تلمبه‌خانه، کلرزنی، دیزل ژنراتور و سایر تاسیسات طرح از جمله پروژه‌های اجرا شده در فاز دوم است.
 
زندوکیلی اظهار کرد: خريد لوله و اجرای خط انتقال 500 میلیمتری فولادی تامین آب منطقه قلعه لور به طول 5200 متر، آبرسانی به شهرهای جدید شهرستان اندیمشک شامل شهرهای حسینیه، بیدروبه، آزادی و چم گلک و خرید انرژی و نصب فیدر اختصاصی طرح از دیگر پروژه‌های اجرایی در فاز دوم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: