• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-22381-5
  • خبرنگار : 17028
  • منبع خبر : ----

انتقاد علی مرادی به حذف وزنه‌برداری از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش

رییس فدراسیون وزنه‌برداری با بیان این‌که نسبت به حذف این رشته از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش گله‌مند و معترض هستم، گفت: این موضوع را یک تبعیض از سوی وزارت آموزش و پرورش می‌دانم و ما منتظر پاسخ علمی و منطقی آن‌ها در این زمینه هستیم.

علی مرادی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در خصوص برگزاری مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری ایران در اهواز، اظهار کرد: خوزستان در بحث گرفتن میزبانی‌های این رشته و همچنین اقدامات زیربنایی به صورت فعال عمل می‌کند، ضمن این‌که مربی تیم‌ملی جوانان و همچنین دبیر فدراسیون از خوزستان هستند. خدا را شکر شرایط برای احیای این رشته در خوزستان در آینده‌ای نه چندان دور خوب است و امیدوارم توانمندی‌های این استان روز به روز نیز در سطح جهان بیشتر شود.

وی ادامه داد: مهمترین موضوعی را که در جریان مسابقات وزنه برداری کشور شاهد بودیم، آزمایش دوپینگ از طریق نادوی کشور بود. خدا را شکر آزمایش دوپینگ در تمامی رقابت‌های رده‌های سنی مختلف کشور انجام می‌شود و وزنه‌برداران بسیار خوب و پاک با یکدیگر رقابت می‌کنند.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: با توجه به میزبانی‌هایی که خوزستان به صورت خوب و توانمند آن‌ها را انجام می‌دهد، قرار است جام فجر نیز اسفندماه در اهواز برگزار شود. 13 تا 15 کشور جهان در این مسابقات شرکت می‌کنند که باتوجه به حمایت استاندار خوزستان و مدیرکل ورزش و جوانان استان میزبانی خوبی را پیش‌بینی می‌کنم.

وی افزود: در کنار این رویداد که دومین دوره آن را در خوزستان برگزار می‌کنیم، کلاس‌های آموزشی خوبی را با حضور مدرسان خوب فدراسیون بین‌المللی خواهیم داشت. در بخش دوپینگ نیز بهترین مربیان دنیا برای آموزش به این‌جا خواهند آمد.

مرادی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا با وجود این‌که هر سال قهرمانی کشور برگزار می‌شود ولی شاهد فاصله رکوردی بسیاری بین نفراتی که در این مسابقات وزنه میزنند با نفرات اصلی تیم‌ملی هستیم؟ گفت: این موضوع را تایید می‌کنم ولی باید بگویم کمیت و کیفیت این رقابت‌ها نسبت به مسابقات سال قبل به مراتب بهتر شده است. رکوردهای کیفی که ثبت شده‌اند، نشان می‌دهند با توجه به کنترل دوپینگ که به صورت جدی انجام می‌شود، مسابقات از سطح خوبی برخوردار است. سرمربی تیم‌ملی جوانان و بزرگسالان نیز مسابقات را از نزدیک رصد کردند و نفراتی انتخاب می‌شوند تا در آینده بتوانیم از آن‌ها بیشتر در بدنه تیم‌ملی استفاده کنیم.

وی درخصوص رکوردگیری در بخش بانوان نیز عنوان کرد: چند وقتی است که وزنه‌برداری بانوان را احیا کرده‌ایم و نواب‌رییسان بانوان بیش از 20 استان نیز انتخاب شده‌اند. چند روز پیش نیز رکوردگیری در این بخش را داشتیم که رکوردهای خوبی به ثبت رسید، البته هنوز نیاز به کار بیشتر داریم اما به آینده این رشته در بخش بانوان بسیار امیدوارم. ما به دنبال این هستیم که یک سهمیه مسابقات المپیک نوجوانان و جوانان را در بخش بانوان به دست آوریم.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری افزود: در این رکوردگیری نیز تعدادی از بانوان شناسایی شدند تا اردوی بسیار خوبی را در کنار مسابقات جام فجر اهواز در این استان داشته باشیم. در کنار اردو، بحث آموزش داوری و مربیگری را هم خواهیم داشت. فکر می‌کنم در بخش بانوان تحول بسیار خوبی در حال انجام است و احساسم این است که با فعال شدن بخش بانوان، 50 درصد ظرفیت‌های این رشته نیز افزایش پیدا خواهد کرد. ان‌شاءالله بتوانیم در رویدادهای بین‌المللی با حفظ ویژگی‌های ارزشی و مسائل پوششی، قهرمانان خوبی داشته باشیم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چقدر از عملکرد فدراسیون در یک سال گذشته راضی بوده‌اید؟ گفت: منابع مالی فدراسیون وزنه‌برداری با توجه به برنامه‌هایی که دارد، کم است. منابع مالی ما نسبت به برخی رشته‌ها در جایگاه نهم، دهم قرار دارد و به نظرم با توجه به محدودیت منابع، عملکردمان خوب بوده است و مؤثرترین فدراسیون کشور هستیم. وزنه‌برداری در رویدادهای حساس از جمله المپیک‌ها و رقابت‌های جهانی که ورزش کشور به مدال نیاز داشته است، به کمک کشور آمده است.

مرادی با بیان این‌که وزنه‌برداری و ورزشکاران آن مظلوم هستند، ادامه داد: امیدوارم نگاه حمایتی مسوولان کشور در سال منتهی به بازی‌های آسیایی بسیار تغییر کند و حمایت بیشتری از این رشته صورت بگیرد. امیدوارم این حمایت در حد شعار نباشد. با برنامه حرکت می‌کنیم و این برنامه نیاز به حمایت دارد. ما از مرحله گلخانه‌ای در حال حرکت به سمت مرحله توسعه‌ای هستیم که در این مرحله نیز بسیار موفق بودیم اما اگر قرار باشد به تنهایی پیش برویم، کم‌لطفی است.

وی همچنین با انتقاد به حذف رشته وزنه‌برداری از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش، گفت: مگر نه این‌که این رشته، یکی از افتخارات ورزش کشور است، پس چرا باید وزارت آموزش و پرورش برای سال آینده، رشته وزنه‌برداری را بیرون از مجموعه برنامه‌های حساس خود ببیند؟ من نسبت به این موضوع گله‌مند و معترض هستم و این را یک تبعیض از سوی وزارت آموزش و پرورش می‌دانم. منتظر پاسخ علمی و منطقی آن‌ها در این زمینه هستیم. گله‌مندی من اعتراض تمام خانواده وزنه‌برداری کشور است.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری افزود: وقتی این رشته از آموزش و پرورش حذف شود، ما در پشتوانه‌سازی دچار مشکل می‌شویم. امیدوارم وزارت آموزش و پرورش در این اقدام خود تجدیدنظر کند، زیرا عملی شدن این تصمیم به ضرر ورزش کشور است. به هر حال حق نیست که این رشته را حذف کنند و من نمی‌توانم به عنوان یک کارشناس این تبعیض را بپذیرم و نسبت به آن معترض هستم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: