• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-5880-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آثار نمایشی هفته قرآن و عترت خوزستان معرفی شدند

دبیر بخش هنرهای نمایشی هفته قرآن و عترت خوزستان گفت: آثار نمایش‌های خیابانی و تعزیه فاطمی هفته قرآن و عترت خوزستان برای حضور و رقابت در هفته پایانی بهمن ماه معرفی شدند.

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، مصطفی بوعذار با اعلام این خبر اظهار داشت: آثار منتخب در دو بخش نمایش خیابانی و تعزیه فاطمی توسط هیات داوران متشکل از دکتر غلامرضا قریب‌زاده، عزیز زنگنه و محمد نگراوی از هنرمندان  باتجربه و متعهد خوزستانی کار ارزیابی و کارشناسی آثار نمایشی متقاضی حضور در این بخش را پس از برسی شرایط مفاد فراخوان و همچنین توجه به ساختار نمایش خیابانی به شرح زیر معرفی کردند:

نمایش حرمت به کارگردانی احمد مسافری از خرمشهر

نمایش هشتاد میلیون ایرانی به کارگردانی ایمان سلیح از اهواز

نمایش ایثار به کارگردانی مسعود آلبوجنام از شادگان

نمایش فرصت عاشقی به کارگردانی رضا چوپان از آبادان

نمایش کلاهتو بذار قاضی به کارگردانی کورش عالی‌محمودی از ایذه

نمایش من عاشق آبشارم به کارگردانی معصومه عموری از اهواز 

وی همچنین به انتخاب آثار تعزیه به زبان فارسی و عربی اشاره کرد و گفت: تعزیه‌های فاطمی به کارگردانی سید صادق موسوی از شهرستان هویزه، شعله‌های نفاق به کارگردانی محمود نارنج‌پور از شهرستان گتوند و بانوی مهر و ماه به کارگردانی ساسان مددی از شهرستان شوشتر همزمان با برگزاری هفته قرآن و عترت خوزستان و ایام فاطمیه در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی اهواز که در آن  نمایشگاه  بزرگ کتاب خوزستان  برگزار  می‌شود به صورت غیررقابتی اجرا خواهند شد.  

مدیر کانون تئاتر انقلاب و دفاع مقدس خوزستان افزود: این رویداد با حمایت‌های مدیرکل ارشاد خوزستان و دبیر هفته ملی قرآن و عترت خوزستان سید کریم موسوی و برخی مدیرانی که دغدغه کار قرآنی دارند برگزار می‌شود و همه  تلاش کردند تا به رغم محدودیت‌ها و امکانات اندک موضوع هنرهای قرآنی به شکل وسیعی در استان فراگیر شود.

رییس انجمن تئاتر شاهد اهواز همچنین با تقدیر از مدیر حوزه هنری خوزستان تاکید کرد: موضوع  اجرای نمایش‌های قرآنی و دینی باید با ایجاد هم‌افزایی سازمان‌ها و نهاد‌ها همواره در طول سال برای مخاطبان انجام بگیرد چراکه بخش اعظم نیازهای عمومی جامعه با دین و قرآن گره خورده است و شیوه صحیح زندگی همان آموزه‌های قرآن کریم است.

بوعذار ضمن معرفی داوران نهایی بخش خیابانی گفت: محمد لارتی نویسنده و کارگردان و دبیر رویدادهای ملی و حیدر رضایی نویسنده و کارگردان تئاتر خیابانی از تهران به همراه عادل کروشاوی‌زاده از خـوزستان کار قضاوت نمایش‌های خیابانی قرآنی را انجام می‌دهند.

هفته قرآن و عترت خوزستان از 23 تا ۳۰ بهمن 96 در سطح استان خوزستان با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: