• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-13674-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم اهواز:

آب 200 هکتار از اراضی اهالی روستای مبارکه 3 تامین شود

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 200 هکتار از زمین‌های اهالی روستای مبارکه 3 در وسط اراضی نیشکر قرار دارد، گفت: متاسفانه به این 200 هکتار زمین، آب زراعی داده نمی‌شود و در حال حاضر از پسماند نیشکر استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، جواد کاظم‌نسب‌الباجی در آیین افتتاح دبستان دعبل خزاعی که امروز (شنبه، 21 بهمن‌ماه) در شهرستان کارون برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: انتظار من و دیگر نمایندگان از شرکت توسعه نیشکر بیش از این است. وقتی در حال آمدن به مدرسه بودم، با رخدادی مواجه شدم که مایه تاسف است.

وی افزود: 200 هکتار از زمین‌های اهالی روستای مبارکه 3 در وسط اراضی نیشکر قرار دارد. 200 هکتار یعنی 200 خانوار. توسعه نیشکر می‌تواند برای آن‌ها اشتغالزایی کند اما متاسفانه به این 200 هکتار زمین، آب زراعی داده نمی‌شود و در حال حاضر از پسماند نیشکر استفاده می‌کنند. اراضی نیشکر در اصل اراضی مردم هستند و باید آب این 200 هکتار زمین تامین شود. مردم به‌خاطر اعتقاد و همتی که برای اعتلای انقلاب داشته‌اند، به امید اینکه روزی فرزندان آن‌ها شاغل شوند و فرصت‌های شغلی در این مناطق ایجاد شود، سکوت اختیار کرده‌اند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 200 هکتار از اراضی مستعد، مسطح، هموار و آماده در وسط اراضی نیشکر وجود دارد. از شرکت توسعه نیشکر می‌خواهیم همراهی و همدلی در میان مردم ایجاد کند. اجازه دهد کشاورز احساس کند که شرکت توسعه نیشکر متعلق به خود او است نه اینکه آن را موسسه‌ای ضد خود بداند.

الباجی افزود: جمهوری اسلامی متعلق به همه است. همین افراد بی‌بضاعت بودند که باعث پیروزی جمهوری اسلامی شدند. همین افراد بودند که وارد خیابان‌ها شده و از انقلاب محافظت کردند، شهید دادند و در دفاع از حرم شرکت کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: