• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-6180-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور برگزار می‌شود

رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان از انتشار فراخوان دومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور توسط کانون تئاتر انقلاب و دفاع مقدس این انجمن خبر داد.

محمد یاقوت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، اظهار کرد: این همایش با مشارکت ستانداری خوزستان، ستاد مرکزی راهیان نور و سازمان‌ها، نهادها و ادارات دولتی وغیردولتی  برگزار می‌شود. 

وی افزود: دومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور در یادمان‌های دفاع مقدس خوزستان از جمله یادمان شهدای هویزه، یادمان شهید چمران، یادمان شهدای فکه، یادمان شهدای فتح‌المبین، یادمان شهدای اروند، یادمان شلمچه، معراج شهدای اهواز، پادگان دوکوهه و موزه دفاع مقدس اجرا می‌شود. 

به گفته رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان: این همایش از 20 اسفند ۹۶ تا ۱۰فروردین ۹۷ویژه کاروان‌های راهیان نور  به اجرا درمی‌آید. 

یاقوت‌پور خاطرنشان کرد: پس از برگزاری موفق اولین همایش تئاتر راهیان نور در اسفند و فروردین سال قبل و تجلیل از گروه‌های شرکت کننده در این همایش در دومین جشنواره استانی تئاتر دفاع مقدس به نام خط سرخ در مهر ماه سال جاری امسال نیز این اتفاق مهم تحقق خواهد یافت. 

او افزود: در راستای ترویج فرهنگ و هنر دفاع مقدس و با عنایت به تجربیات سال‌های گذشته و با هدف رونق بخشی به جریان عظیم راهیان نور در خوزستان دومین همایش ملی هنر دفاع را با حضور گروه‌های برتر کشور و در بخش استانی با بهره‌گیری از توانایی هنرمندان باتجربه تئاتر خیابانی و محیطی خوزستانی در مناطق یاد شده به صورت غیررقابتی اجرا می‌کند. 

رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان ادامه داد: هنرمندان خوزستانی براساس شرایط مندرج و زمان‌بندی برگزاری همایش می‌توانند آثار نمایشی خیابانی و محیطی خود را در قالب سه نسخه لوح فشرده نمایش، فهرست اعضای گروه و خلاصه نمایش ارسال کنند. 

یاقوت‌پور گفت: مهلت ارسال آثار تا پنج اسفند 96 (بدون تمدید) است و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی اهواز، خیابان فلسطین، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبقه سوم، امور هنری و نمایشی بفرستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: