• یکشنبه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-5673-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

همسران و مادران شهدای خوزستان با دختر امام راحل دیدار کردند

همسران و مادران شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم و طریق‌الحسین در خوزستان، امروز ۲۹ بهمن‌ماه با سیده‌زهرا مصطفوی‌خمینی، دختر امام راحل دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، سیده‌زهرا مصطفوی‌خمینی در ابتدای این مراسم در سخنانی کوتاه، خطاب به خانواده‌های شهدا گفت: به همه شما حسرت می‌خورم که عزیزان خود را در راه اسلام فدا کردید و امیدواریم که خداوند برکت و ثواب شهدا را به شما عطا کند.

سپس خانواده‌های شهدا برخی از سؤالات خود را در زمینه‌های مختلف مطرح کردند.

همسر شهید قمری‌وفا، شهید فاجعه منا درباره واژه "صبر" پرسید که مصطفوی در پاسخ به این سوال توضیح داد: صبر به معنای این نیست که انسان گریه نکند. صبر بدان معنا است که بدانیم همه چیز در دست خداوند است و الفاظ و اعمالی که شایسته یک خانم مسلمان نیست، ترک شود.

همسر شهید کجباف از شهدای مدافع حرم هم با اشاره به اینکه ما امام راحل را ندیدیم اما عاشقانه سرباز ایشان بودیم، گفت: ما در این مسیر ماندیم و یک دقیقه از راهی که پیش رفتیم، عقب‌نشینی نکردیم. از شما می‌خواهیم بیت امام راحل به گونه‌ای باشند که حافظ راه امام باشند.

دختر امام راحل در پاسخ به این سخنان گفت: صحبت‌های شما بیانگر ایمان شما است. هر کسی که فرد نزدیک به خداوند را دوست دارد، خداوند را دوست داشته است.

وی ادامه داد: من یک نفر هستم و اختیار خودم را دارم. هر کسی آزاد است که فکر کند و عمل کند. فردی که عقل دارد نباید رفتاری داشته باشد که به شهر، خانواده و کشورش آسیب برسد.

همسر شهید شوشتری هم در این جلسه مهم‌ترین ویژگی امام در تربیت فرزندان را مورد پرسش قرار داد.

مصطفوی پاسخ داد: امام کاری برای تربیت ما انجام ندادند اما با عملشان ما را راهنمایی کردند. هیچ‌گاه از پدر و مادرم دروغ نشنیدم. ما در محیط سالمی بزرگ شدیم؛ در محیطی که عین حقیقت بود، ‌رشد یافتیم.

وی ادامه داد: قانون اساسی ما منطبق با قانون اسلام است. مادران و پدرانی که درباره بچه‌ها سخت‌گیری می‌کنند، بیشترین ضرر را پیش می‌آورند. اگر بچه‌ها را آزاد بگذارید اما به نرمی و با آرامش با آن‌ها سخن گفته شود حتماً همدلی آن‌ها با پدر و مادر به وجود می‌آید. نباید با خشونت با بچه‌ها رفتار کرد.

در پایان این مراسم از خانواده‌های شهدا با اهدای قرآن کریم تقدیر شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: