• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3874-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

استاندار خوزستان:

مشکلات پرداخت حقوق کارگران گروه ملی با رفع موانع تولید، حل می‌شود

استاندار خوزستان گفت: قرار شده تا با تامین مواد اولیه موردنیاز گروه ملی فولاد ایران از سوی ایمیدرو، از محل تولید این کارخانه نسبت به حل مشکلات کارگران اقدام و حقوق آن‌ها پرداخت شود.
 
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی امروز، 9 اسفندماه در جمع خبرنگاران در اهواز اظهار کرد: روز گذشته در وزارت صنعت، معدن و تجارت جلسه مهمی با حضور وزیر، مسئولان سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی، بانک مرکزی و سایر بخش‌های مربوطه برگزار شد و پس از جلسه سرمایه‌گذار به صورت فوری حقوق آذرماه کارکنان شرکت را به اهواز ارسال کرد تا این حقوق به کارگران پرداخت شود.
 
وی افزود: بروکراسی‌های پیچیده اداری گروه ملی فولاد ایران را دچار مشکل کرده است و بنا است تا این مشکلات به تدریج حل شوند.
 
شریعتی تصریح کرد: در حال حاضر قرار است تا با حل این مشکلات، ایمیدرو مواد اولیه را در اختیار گروه ملی قرار دهد تا به تولید ادامه دهد و سازمان تامین اجتماعی دفترچه‌های درمانی و بیمه کارکنان را تمدید کند و همچنین سازمان امور مالیاتی تمهیداتی اتخاذ کند که اخذ مالیات در بلند مدت صورت بگیرد.
 
وی ادامه داد: کارخانه‌ای که با مشکلات بسیار پیچیده‌ای مواجه است، امیدواریم تا به تدریج شاهد حل مشکلات آن باشیم. در این زمینه همه باید مالک و سرمایه‌گذار را کمک و حمایت کنند تا بتوانند از پس مشکلات برآیند.
 
استاندار خوزستان عنوان کرد: برای سرمایه‌گذاری که وارد استان شده است، بدون حمایت امکان حل مشکلات وجود ندارد و همه باید در این زمینه همکاری و همراهی داشته باشند و به سرمایه‌گذار امید دهند تا ناامید نشود. در این زمینه از فولادسازی دوم این کارخانه که 60درصد پیشرفت فیزیکی داشته، حمایت شده تا تکمیل شود.
 
شریعتی گفت: مجموعه استان باید حامی و پشتیبان سرمایه‌گذاران جدید و حامی سرمایه‌گذارانی که صنایع قدیمی استان را خریداری می‌کنند باشد و حمایت کنند. در این زمینه باید حقوق کارگران رعایت و تلاش شود تا مسایل کارگران حل شود و مالکان موظف شوند تا حقوق کارگران و کارکنان خود را رعایت کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: اگر مواد اولیه مورد نیاز گروه ملی فولاد ایران از سوی ایمیدرو تامین شود، می‌توان از محل تولید این کارخانه نسبت به حل مشکلات کارگران اقدام و حقوق آن‌ها را پرداخت کرد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: