• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-4980-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان تاکید کرد؛
لزوم مشخص کردن مسیر توسعه خوزستان با برندسازی

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان گفت: باید برای خوزستان با این همه دارایی برندسازی کرد و مسیر توسعه آن را مشخص کرد. 

 به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، علی‎رضا ایزدی در نشست با تشکل‎های مردم‎نهاد خوزستان با اشاره به اهمیت تشکل‎های مردم‌نهاد اظهار کرد: خوشبختانه امروز سمن‌ها در همه حوزه‌ها رسمیت پیدا کرده‎اند و به سالم‌سازی جامعه کمک می‌کند. 
 
او با بیان این‎ که سازمان‌های مردم‎نهاد حلقه رابط مردم و دولت بوده و نقش کلیدی در توسعه پایدار دارند افزود: این تشکل‎ها می‎تواند علاوه بر ایجاد همدلی و همبستگی بین مردم و مسئولان، بازوی توانمندی نیز برای دولت باشند.  

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان گفت: ضرورت حضور تشکل‎ها در انجام امور به صورت جدی، امروزه بیش از پیش حس می‎شود. حضور به جا و مقتدر سمن‎ها ضامن توسعه بینش جامعه درخصوص فرهنگ مهمانپذیری و گردشگری است.  


او بر نشان دادن زیبایی‎های خوزستان بیش از کاستی‎ها و مشکلات آن تأکید کرد و گفت: خوزستان از قابلیت‌های بالایی در بخش گردشگری برخوردار است و باید تلاش شود تا مدت ماندگاری مسافران در استان افزایش یابد.  

ایزدی با بیان این‎که از خوزستان باید برند ساخت افزود: باید برای خوزستان با این همه دارایی برندسازی کرد و مسیر توسعه آن را مشخص کرد.   

او اضافه کرد: با هم‎فکری و تعامل می‎توان اراده کرد و تغییر ایجاد کرد. تعامل‎ها و برنامه‎ریزی‎ها اگر اتفاق بیفتد، می‎توان کارهای اساسی برای پیشبرد برنامه‎ها صورت داد.  

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان درباره اهمیت تشکل‎های مردم نهاد تصریح کرد: خوشبختانه امروز سمن‎ها در حوزه میراث فرهنگی رسمیت پیدا کرده و مشارکت تشکل‎های مردم‎نهاد به صورت انجمن و تشکل‎های دوستداران میراث فرهنگی در دستور کار اداره‎کل ما قرار دارد. من نیز تمایل به همکاری با سمن‎ها دارم و سبقه کاری من نیز این را نشان می‎دهد.  


او در ادامه بیان کرد: از تشکل‎های مردم‎نهاد می‎خواهم که هم از نظر تئوریک هم از نظر عملی به ما کمک کنند و ایده بدهند. 

ایزدی افزود: در این راستا اهل تعامل و نقد هستم اما آن تعامل و نقدی که به سمت و سوی سازندگی باشد.  

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان گفت: روند فعالیت تشکل‎های مردم‎نهاد حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اگرچه رضایت‎بخش است اما هنوز باید با تلاش مضاعف در این زمینه اقدامات مؤثرتری انجام دهیم.  

در این نشست همچنین تعدادی از مسئولان و اعضای تشکل‌های مردم‌نهاد به ارایه نظرات و پیشنهادهایی نظیر احیای میراث فرهنگی استان، اهمیت و جایگاه سمن‎ها در توسعه سازمان‎های دولتی، راه‎اندازی خانه‎سمن‎ها در اداره‎کل، تقویت انجمن‎ها و احیای برخی موزه‎ها پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: