• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-6314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز:

پاکسازی کارون تا قبل از نوروز به صورت ویژه انجام می شود

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: پاکسازی کارون و طرح پاکسازی عمومی شهر با همکاری مردم و سازمان های مردم نهاد تا قبل از نوروز به صورت ویژه انجام می شود.

به گزارش ایسنا_ منطقه خوزستان، علیرضا عالیپور در حاشیه طرح پاکسازی عمومی شهر اهواز و مراسم نمادین پاکسازی ساحل رودخانه کارون که امروز(10 اسفند ماه) در بلوار ساحلی کیانپارس برگزار شد، اظهار کرد: دهم اسفند ماه به عنوان روز پاکسازی عمومی در سطح استان خوزستان معرفی شده که با برنامه ریزی های انجام شده عوامل شهرداری و سایر دستگاه های خدمات رسان، گروه های مختلف داوطلب را به امر پاکسازی و نظافت شهر اختصاص دادند.

وی افزود: برنامه محوری این روز را در ساحل رودخانه کارون قرار دادیم که با حضور فرماندار اهواز آغاز عملیات پاکسازی از طریق شبکه بیسیم به کلیه مناطق هشت گانه اطلاع داده شد و عملیات پاکسازی را آغاز کردیم.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز ادامه داد: علاوه بر نقطه افتتاحیه که جنب کتابخانه مرکزی کیانپارس بود همزمان در سه نقطه دیگر در ساحل کارون این عملیات آغاز شد.

عالیپور با اشاره به هدف اجرای این طرح در ساحل رودخانه کارون گفت: هدف از استقرار برنامه اصلی در کنار رودخانه کارون توجه به ساحل رودخانه کارون بود زیرا اخیرا توجه مردم و مسئولین به سمت رودخانه کارون برای پاسداشت و احیای این رودخانه بسیار زیاد است اما موضوع خدمات رسانی به رودخانه و حاشیه های رودخانه یکی از موضوعاتی است که باید در مصوبات و قوانین جاری کشور صراحت بیشتری در آن لحاظ شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مشاهده می کنیم مجتمع های تفریحی که در حاشیه های رودخانه قرار دارند نسبت به نظافت دقت کافی را ندارند و برخی مواقع مردم از وجود کیسه ها و زباله هایی که در حواشی این مجتمع های تفریحی در حاشیه رودخانه کارون رها می شوند ابراز ناراحتی می کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز بیان کرد: امیدواریم با همت همه مردم که به پاکیزگی شهر و رودخانه کارون علاقمند هستند با یک کار دسته جمعی در قالب گروه های سازماندهی شده و سازمان های مردم نهاد و افراد داوطلب تا قبل از نوروز پاکسازی کارون به صورت ویژه انجام شود تا یک نوروز شاداب و خاطره انگیز برای شهروندان و مسافرانی که به خوزستان سفر می کنند داشته باشیم.

عالیپور افزود: امروز نخستین روز پاکسازی عمومی بود و 24 اسفندماه هم دومین مرحله از پاکسازی عمومی را اجرا خواهیم کرد.

وی با اشاره به برنامه های نوروز تصریح کرد: اغلب برنامه های نشاط انگیز شهرداری اهواز در پارک  ساحلی متمرکز است و میزبانی مهمانان نوروزی  را به عهده خواهیم داشت. همچنین در اطراف سواحل ایستگاه های ورزش، سامانه های نشاط، جشن های فرهنگی و برگزاری نماز جماعت را خواهیم داشت.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز ادامه داد: محل اسکان مهمانان نوروزی نیز در ابتدای جاده ساحلی کیانپارس میدان شهید چمران با ظرفیت 700 چادر برپا خواهد شد که امکانات مختلفی جهت رفاه حال شهروندان در نظر گرفته شده است. همچنین تور رایگان اهوازگردی را در این مکان مستقر خواهیم کرد و شهروندان می توانند با اماکن مهم و تاریخی شهر اهواز در یک تور یک روزه آشنا شوند.

عالیپور گفت: آماده سازی  پارک شهروند نیز به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته که با همان کاربری پارک جنگلی اما با پاکیزگی لازم جهت بهره وری شهروندان آماده می شود.

به گزارش ایسنا، نبی الله خون میرزایی، سرپرست فرمانداری اهواز نیز در ادامه اظهار کرد: حق مردم است که بدانند مسئولین در حال انجام چه کاری هستند و حق مسئولین است که وظایف و خدماتی که جهت فرهنگ سازی انجام دهند توسط صدا و سیما پوشش داده شود.

وی با بیان اینکه باید صدا و سیما نقش خودش را در فرهنگ سازی در بستر اجتماعی متناسب با نیاز استان خوزستان تقویت کند، افزود: متاسفانه صدا و سیمای خوزستان در فرهنگ سازی در زمینه های مختلف مورد نیاز استان بسیار کم کار است و نمونه آن عدم پوشش این برنامه است. علیرغم هماهنگی صورت گرفته حضوری جهت پوشش این برنامه نداشته است. پاکسازی کارون صرفا به صورت نمادین نیست بلکه به منظور فرهنگ سازی انجام شده است و این رویکرد صدا و سیما رویکرد کارآمدی نیست.

سرپرست فرمانداری اهواز گفت: مقرر شده که برنامه پاکسازی و نظافت شهری در روزهای 17 و 24 اسفندماه در تمام شهرهای خوزستان انجام شود که شهرداری اهواز از این طرح استقبال کرده و با هماهنگی که در سطح شهرستان اهواز انجام شد مقرر شد که با پشتیبانی اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری برنامه پاکسازی شهر اهواز یک هفته زودتر شروع شود. به همین منظور از امروز عملیات پاکسازی شهر اهواز با بسیج کلیه امکانات شهرداری های هشت گانه کلان شهر اهواز آغاز شد و با تمام قوا پای کار آمدند.

خون میرزایی با اشاره به عملکرد شهرداری اهواز تصریح کرد: شهرداری اهواز در سال 96 پس از شکل گیری شورای جدید با انرژی مضاعفی پای کار آمدند و توانستند خیلی سریع هماهنگی های لازم را به منظور شروع یک کار قوی در نیمه دوم سال آغاز کنند و شهر را  به یک کارگاه عمومی تبدیل کردند و امیدواریم با همین جدیت کار را در حوزه های عمرانی، خدماتی و سایر زمینه ها ادامه دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: