• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-3576-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

مقام‌آوری خوزستانی‌ها در مسابقات ملی نوآوری دانش‌آموزی

بیست و دومین دوره مسابقات ملی آموزشی نوآوری و جشنواره ملی آموزشی، نوآوری و ابتکارات دانش‌آموزی دانشگاه صنعتی شریف (نادکاپ شریف) با حضور بیش از سه هزار دانش‌آموز، ۱۰ و ۱۱ اسفندماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و نفرات اعزامی خوزستان نیز در این مسابقات حائز مقام شدند.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، در این مسابقات دانش‌آموزان در رشته‌های نانو، رباتیک، میکروالکترونیک، هوافضا، زیست‌فناوری، نجوم، طراحی سه بعدی کمیکار و برنامه‌نویسی اندروید و... با یکدیگر به رقابت پرداختند. در این جشنواره که بزرگترین فستیوال دانش‌آموزی کشور در حوزه علوم نوین با رویکرد STEAM و PBL است، دانش‌آموزانی از ۱۰۰ شهر کشور در بیش از ۲۵ بخش متنوع در تمام مقاطع تحصیلی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

تیم اعزامی مجتمع رباتیک اهواز به سرپرستی رضا مریدسادات، علی مولا‌زاده و پرهام ابراهیمی، به ترتیب مقام اول لیگ ربات‌های فوتبالیست سه ساله دوم دبستان و مقام دوم لیگ ربات‌های فوتبالیست سه سال اول ابتدایی را به دست آورد.

آلما ایمری اسکندری و ارشک ایمری اسکندری مقام دوم لیگ ربات‌های انباردار و یکتاسادات و بیتاسادات موسوی مقام دوم لیگ ربات‌های آتش‌نشان دوره اول ابتدایی را کسب کردند. یلدا هاشم‌پور نیز مقام سوم لیگ ربات‌های آتش‌نشان هوشمند متوسطه اول را به دست آورد.

امیرارسلان راکی و امیرحسین شربت‌دار به ترتیب مقام چهارم لیگ ربات‌های فوتبالیست دوره اول ابتدایی و مقام دوم لیگ ربات‌های حل ماز را کسب کردند. همچنین مرکز نجوم اهواز مقام اول رشته نجوم را به دست آورد.

رضا افشار و ابوالفضل عیسی‌وند از تیم انجمن رباتیک شوشتر به سرپرستی عبدالغفار مطوف موفق شدند مقام اول لیگ ربات انباردار را کسب کنند.

از تیم مرکز نوآوری بندرامام خمینی، در لیگ پارک نوری، عرشیا نورنیایی، امیرمصطفی لیاقت و ماهان حسینی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند. همچنین در لیگ آتش‌نشان دوره دوم ابتدایی، سینا جلیلیان رتبه نخست را به دست آورد و در لیگ جنگجو در مقطع ابتدایی نیز مهرشاد نیک‌باقری رتبه چهارم مسابقات را کسب کرد.

از 16 تيم اعزام شده از پژوهش‌سرای فرهيختگان دزفول به سرپرستي خانم مهندس بگل، پارسا ثابت مقام اول لیگ آتش‌نشان اتوماتیک متوسطه دوم را به دست آورد و محمدامین پوردیان، هانی تختایی و سبحان شمس صالحی مقام اول رشته نانوشیمی متوسطه دوم را کسب کردند. همچنین سپیده شریفی، نیایش مقدس و فاطمه شیرین صحرایی مقام اول رشته نانوشیمی متوسطه اول را به دست آوردند.

آرش سیلانی مقام دوم رشته محاسبات ذهنی با چرتکه و فاطمه شیرین صحرایی، ریحانه قربانی و یاسمین بیات مقام سوم رشته زیست‌فناوری متوسطه اول را در این دوره از مسابقات کسب کردند.

کوثر مولایی و یگانه آب‌شیرینی مقام چهارم رشته نانوشیمی متوسطه اول را به دست آوردند. نگار مهشاد، پانته‌آ آهمه و هستی شامردزاده مقام چهارم رشته زیست فناوری را به دست آوردند و امیرحسین تنورساز نیز مقام چهارم رشته بازوی رباتیک متوسطه اول را کسب کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: