• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-4376-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی:

همه کسانی که در جبهه ایستادگی و مقاومت بودند، جز انجام وظیفه چیزی در ذهن نداشتند

رییس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: همه کسانی که در جبهه ایستادگی و مقاومت بودند، به جز انجام تکلیف و وظیفه هیچ چیز دیگری در ذهن نداشتند.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی در مراسم "نکوداشت دکتر عبدالرسول فربود، استاد پیشکسوت در عرصه پزشکی و دفاع مقدس" که شامگاه سه‌شنبه (15 اسفندماه) در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امیدوارم تجلیل و پاسداشت پیشکسوتان مورد تکرار و تقلید قرار بگیرد. فکر می‌کنم شاید انجام این کار از ساعت‌ها گفت‌وگو برای دانشجویان ما بهتر باشد.

وی افزود: معادلاتی در نظام اجتماعی و عملکردهای ما وجود دارد که در مراجعه به آموزه‌های دینی ما شکل دیگری از آن‌ها را می‌بینیم. مثلا از مسائلی که موجب افزایش مال می‌شود، یکی صدقه است. در حالی که در ظاهر، انسان با پرداخت صدقه، بخشی از مال خود را از دست می‌دهد. در روایات، تواضع یکی از موجبات بزرگ شمرده شده است در حالی که بر حسب ظاهر و بر اساس تفکر انسان، فروتن در جای پایین‌تری قرار می‌گیرد.  در نقطه مقابل درباره انسان متکبر و کسی که خود را بزرگ می‌داند و به کمتر از بالانشینی رضا نمی‌دهد، خداوند می‌فرماید چنین شخصیتی در جامعه بالا نمی‌رود بلکه پایین می‌آید. در حالی که گمان می‌کند جایگاهی پیدا کرده است.

رییس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: مساله‌ای که اینجا مطرح است، انجام کار برای خدا است. کسانی که صحبت کردند، اشاره به حضور هشت ساله دکتر فربود در جنگ داشتند. مشکل است که بخواهیم در شرایط آرامش، شرایط جنگ را ترسیم کنیم اما کسانی که در زمان جنگ، وسط میدان بودند، به یاد دارند که در آن ایام، اطمینانی به زنده ماندن وجود نداشت.

شفیعی ادامه داد: در آن ایام کسی نمی‌توانست فکر کند که می‌تواند شب را به صبح برساند یا نه، چه برسد به اینکه انسان بخواهد فکر کند اینجا نقشی ایفا کند که سال‌های بعد از او تکریم شود. همه کسانی که در جبهه ایستادگی و مقاومت بودند، به جز انجام تکلیف و وظیفه هیچ چیز دیگری در ذهن نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: صحبت‌های زیادی درباره اخلاص و ریا گفته می‌شود. شاید در برابر این سوال قرار گرفته‌اید که اگر همه کارهای این افراد پنهانی بوده، شما چطور متوجه شده‌اید؟ اگر خودشان به اعمال خود اظهار کرده‌اند، این کار با اخلاص و پنهان‌کاری منافات دارد. پاسخ این است که خدا خواسته و گفته است که آنچه را با من معامله می‌کنید، من عهده دار آن هستم و آن را خواهم گفت.

رییس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان تصریح کرد: وصیت امام این بود که اگر من در میان شما باشم یا نباشم، وصیت می‌کنم که پیشکسوتانی که در عرصه خون و شرف، پای عزت ملت ایران ایستادند، در پیچ و خم روزگار و زندگی عادی فراموش نشوند. من به نوبه خودم از اقدامات و کارهای دکتر فربود به ویژه از اعمال ایشان در دوران جنگ تحمیلی تشکر ویژه دارم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: