• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-4676-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار:

پیشرفت جامعه نیازمند اخلاق مبتنی بر احسان و نیکوکاری است

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: جامعه‌ای می‌تواند مسیر پیشرفت را طی کند که در کنار سرمایه‌های مادی، سرمایه‌های معنوی را نیز در اختیار داشته باشد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، علی‌حسین حسین‌زاده در مراسم نمادین جشن نیکوکاری که امروز (چهارشنبه 16 اسفند) در دبستان دخترانه معرفت ناحیه 4 اهواز برگزار شد، اظهار کرد: بحث احسان و نیکوکاری و کمک به دیگران از جنبه‌های اخلاقی در دین مبین اسلام بسیار تاکید شده است. رهبران دینی همواره بر کمک به دیگران سفارش کرده‌اند تا ما در زندگی با سعادت باشیم.

وی افزود: امروزه مقام معظم رهبری به عنوان رهبر دینی ما این سفارشات را نه تنها برای مردم ایران بلکه به تمام مسلمانان دنیا توصیه می‌کند. هر کجا نیازمند و مظلومی باشد، ما مسوولیت داریم کمک کنیم؛ ما نمی‌توانیم احساس خوشبختی کنیم وقتی دیگرانی را در کنار خود می‌بینیم که از کمترین امکانات برخوردار هستند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان ادامه داد: در کنار بحث اخلاقی، جنبه دیگر، مفهومی به نام پیشرفت است. جامعه‌ای می‌تواند پیشرفت کند و در بین کشورها سربلند باشد که ابزارهای لازم این پیشرفت را در اختیار داشته باشد؛ یعنی برای پیشرفت باید امکاناتی داشته باشیم که این مسیر را طی کنیم. برخی از این امکانات مادی هستند. پول، کارخانجات و ... سرمایه‌‌های مادی هستند اما در کنار این سرمایه‌های مادی، جامعه‌ای می‌تواند مسیر پیشرفت را طی کند که سرمایه‌های معنوی را نیز در اختیار داشته باشد.

حسین‌زاده با بیان اینکه علم و دانش، سرمایه‌های معنوی هستند، گفت: مهمترین این سرمایه‌ها اخلاق است. کشوری می‌تواند پیشرفت کند که مردمش از این اخلاقیات برخوردار باشند. علاوه بر اینکه ما از جنبه دینی مسوولیت داریم نیکوکاری را به عنوان یک سفارش دینی برای رستگاری رعایت کنیم، برای پیشرفت خود نیاز به اخلاقی مبتنی بر احسان و نیکوکاری داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: