• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-4776-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان عنوان کرد:

مشارکت 3500 مدرسه خوزستانی در جشن نیکوکاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان گفت: امسال بیش از سه‌هزار و 500 مدرسه خوزستان در جشن نیکوکاری مشارکت خواهند کرد و در صورتی که دانش‌آموز نیازمند در همان مدرسه وجود داشته باشد، این کمک‌ها با مشورت انجمن اولیا و مربیان همان مدرسه، در اختیار دانش‌آموز نیازمند قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، مرتضی موصلی در مراسم نمادین جشن نیکوکاری که امروز (چهارشنبه، 16 اسفندماه) در دبستان دخترانه معرفت ناحیه 4 اهواز برگزار شد، با بیان اینکه هدف اصلی جشن نیکوکاری توسعه فرهنگ نیکوکاری و در کنار آن توجه به نیازمندان است، اظهار کرد: این جشن در هفته احسان و نیکوکاری طی سه روز برگزار می‌شود که روز اول مختص آموزشگاه‌ها و مدارس استان است که در سراسر کشور همزمان برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال دانش‌آموزان بیش از سه‌هزار و 500 مدرسه در استان در این جشن مشارکت خواهند کرد. در صورتی که دانش‌آموز نیازمند در همان مدرسه وجود داشته باشد، کمکی که از این دانش‌آموزان تقدیم می‌شود با مشورت انجمن اولیا و مربیان همان مدرسه و با رعایت عزت و نکات اخلاقی در اختیار دانش‌آموز نیازمند قرار می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان ادامه داد: در خوزستان 42 هزار خانواده بی‌سرپرست و فرزندان یتیمی داریم که استعدادهای فراوانی دارند. در جشن نیکوکاری زمینه‌ای را فراهم می‌کنیم که این کمک‌ها را برای علاقه‌مندان پررنگ کنیم. امیدواریم این جشن زمینه‌ای را فراهم کند که بخشی از نیازهای دانش‌آموزان را در سراسر استان تامین کنیم.

موصلی تصریح کرد: سال گذشته با همکاری سازمان دانش‌آموزی، برخی از مدارس اهواز اعلام کردند که دانش‌آموز نیازمند ندارند و هماهنگ شد که مبالغی که جمع‌آوری شد به برخی از مدارس شهرستان‌هایی که دارای دانش‌آموز نیازمند بودند، ارسال شد.

وی خاطرنشان‌کرد: سال گذشته با همت مردم خوزستان نزدیک به هفت میلیارد تومان از جشن نیکوکاری جمع‌آوری شد و امسال برای 9 میلیارد تومان برنامه‌ریزی کرده‌ایم. در خوزستان 310 هزار نفر شناسنامه‌دار با کمیته امداد همکاری می‌کنند و اسم و مشخصات آن‌ها در سامانه نیکوکاری ثبت شده است. همچنین 45 هزار حامی یتیم در طرح اکرام ایتام در این استان داریم. تعدادی از فرهنگیان نیز دانش خود را به صورت افتخاری در کانون‌های ما و آموزش و پرورش، آموزش می‌دهند. همچنین تعدادی از پزشکان در قالب طرح شفا و حتی تعدادی وکیل نیکوکار نیز در امور قضایی با ما همکاری می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: