• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-9580-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

غرفه‎داران و سرآشپزان خوزستانی برتر سفره ایرانی مشخص شدند

جشنواره منطقه‎ای سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری با حضور استان‌های هرمزگان، خوزستان و بوشهر در بوشهر به پایان رسید و غرفه‎داران و سرآشپزان برتر این دوره از سوی هیئت داوران معرفی شدند. 

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، در این جشنواره فرهنگی، استان‎های بوشهر، هرمزگان و خوزستان به عنوان استان‎های منطقه هشتم کشور حضور داشتند و طی دو روز غذاهای سنتی، آیین‌ها، موسیقی سنتی و محصولات صنایع دستی استان‎های خود را ارایه کردند.   

خوزستان در این جشنواره با هفت غرفه از شهرستان‎های مسجدسلیمان، شادگان، اندیمشک، حمیدیه، بهبهان، شوشتر و اهواز شرکت داشت و فرهنگ، ظرفیت‌های گردشگری و آئین‌های سنتی هر یک از این شهرها را معرفی کرد.  

در مراسم اختتامیه این جشنواره مسابقه پخت غذای سنتی بین استان‎های شرکت‎کننده برگزار و توانمندی و قابلیت شرکت‎کنندگان در جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری از سوی داوران بین‎المللی بررسی شد که در بخش غذای جنوب خوزستان، خدیجه حمادی از حمیدیه مقام سرآشپز برتر را کسب کرد و سیدضیاء موسوی ازشادگان دوم شد.  


در بخش غذای شمال خوزستان شهناز گل‎کار از بهبهان به عنوان سرآشپز برتر انتخاب شد و کبری رضایی از مسجدسلیمان نیز دوم شد.  

همچنین مقام غرفه برتر نیز به صورت مشترک به شهناز گل‎کار از بهبهان و کبری رضایی از مسجدسلیمان رسید و سیدضیاء موسوی از شادگان و خدیجه حمادی از حمیدیه نیز به صورت مشترک دوم شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: