• دوشنبه ۲۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-6676-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خبرداد:

تایید طرح "نقشه خطرپذیری مناطق" آموزش و پرورش خوزستان توسط مقام معظم رهبری

استاندار خوزستان گفت: طرح آموزش و پرورش خوزستان در تهیه نقشه خطرپذیری مناطق توسط مقام معظم رهبری تایید شد و به صورت یک طرح ملی در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان با اشاره به اقدامات شاخص آموزش و پرورش در حوزه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: ترسیم نقشه خطرپذیری مناطق و مدارس آموزش و پرورش استان با هدف شناسایی مناطق پرخطر، در معرض خطر و آسیب‌خیز انجام شده است و مدارس سه دوره تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم را تحت پوشش قرار می‌دهد. بر اساس این نقشه در خوزستان ۹۸۹ مدرسه در مناطق آسیب‌خیز  قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین راهبرد مقابله با آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، افزایش حمایت اجتماعی در جامعه است، گفت: مهمترین نهادی که می تواند در زمینه حمایت اجتماعی نقش مهمی ایفا کند، آموزش و پرورش است. همه دستگاه‌ها باید در این امر به آموزش و پرورش کمک کنند. آموزش و پرورش خوزستان جزو سه استان برتر در حوزه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است.

استاندار خوزستان افزود: آموزش و پرورش به عنوان یکی از نهادهای اصلی متولی امر فرهنگ در جامعه باید در راس اقدامات اجرایی‌اش، مقابله با آسیب‌های اجتماعی را قرار دهد، چرا که بدون مشارکت آموزش و پرورش، کنترل و مقابله با آسیب‌های اجتماعی امری ناممکن خواهد بود.

شریعتی با بیان اینکه آموزش و پرورش در زمینه فرهنگ سازی و گسترش نهضت فرهنگ پیشگیری از آسیب های اجتماعی اقدامات ارزنده ای را انجام داده است، گفت: اجرای موفق طرح توانمندسازی اجتماعی دانش‌آموزان با پوشش ۲۰ هزار دانش آموز، برگزاری جشنواره نوجوان سالم با شرکت ۳۰ هزار اثر دانش آموزی در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی، اجرای طرح مداخلات اجتماعی و حمایتی از دانش آموزان و اجرای طرح بین المللی همکاری خانه و مدرسه از جمله مهمترین اقدامات این نهاد در مبارزه با آسیب های اجتماعی است.

وی در ادامه با اشاره  به اقدام شاخص اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش خوزستان در تهیه نقشه خطرپذیری مناطق و مدارس استان، خاطرنشان‌کرد: این اقدام که اخیرا به تایید مقام معظم رهبری نیز رسیده است، اقدام بسیار شایسته و ارزشمندی است که به صورت یک طرح ملی در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور قرار گرفته است.

شریعتی در پایان یادآور شد: استفاده از توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد باید در اولویت اقدامات اجرایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: