• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2574-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

وضعیت ذخایر آبی خوزستان با بارش اخیر تغییر نکرد

معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان با بیان این‌که وضعیت مخازن آبی استان همچنان در وضعیت بحرانی است، گفت: بارش باران در روزهای اخیر در استان بر روی ذخیره منابع آبی خوزستان تاثیرگذار نبوده است.

هوشنگ حسونی زاده در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: متوسط بارش باران در روزهای اخیر در استان خوزستان حدود 9میلیمتر بوده و این میزان بارندگی بر روی منابع آبی استان تاثیرگذار نبوده است.

وی افزود: بر اساس اعلام و پیش بینی‌های سازمان هواشناسی قرار است در این هفته شاهد بارش باران باشیم و در این زمینه منتظر هستیم تا این بارش‌ها اتفاق بیافتد.

معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: بارش‌هایی که در استان اتفاق افتاده، به صورت پراکنده بوده و باعث تلطیف هوا و تعدیل درجه حرارت هوا شده است. در این زمینه ناشکر نیستیم اما این‌که این بارش‌ها بر روی ذخایر و منابع آبی استان تاثیرگذار باشد، چنین مساله اتفاق نیافتاده است.

حسونی زاده ادامه داد: برای آنکه بارش باران بر روی ذخایر و منابع آبی استان اثرگذار باشد، باید بارش در حوضه‌های بالادست و ایستگاه‌های ورودی به مخازن اتفاق بیافتد تا بتوان آن بارش‌ها را در مخازن ذخیره کرد.

وی با بیان این‌که وضعیت مخازن آبی استان همچنان در وضعیت بحرانی است، عنوان کرد: این بارش‌ها بر روی بهبود کیفیت آب رودخانه‌ها موثر است و کیفیت آب رودخانه‌ها را تعدیل می‌کند و بی تاثیر نیست اما نمی‌توان این بارش‌ها را به عنوان ذخیره آّبی تلقی کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: