• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2774-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

کمبود بارندگی و خسارت 60 درصدی به مزارع ایذه


مدیر اداره جهاد کشاورزی ایذه گفت: زراعت‌های انجام‌گرفته در شهرستان حدود 60درصد به دلیل کمبود بارش‌ خسارت دیده‌اند.

مصطفی هنرمندیان در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: با توجه به این‌که شهرستان ایذه یک منطقه کوهستانی و سردسیر است، برداشت محصول گندم در این شهرستان از اواسط اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

وی افزود: امسال میزان بارندگی در شهرستان ایذه نسبت به سال گذشته حدود 54درصد کاهش داشته است و مزارعی که بافت محصولات ضعیف بوده‌ است، دچار خسارت شده‌اند و زراعت‌های انجام گرفته در شهرستان حدود 60درصد به دلیل کمبود بارش خسارت دیده‌اند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ایذه تصریح کرد: اقدامات بسیار خوبی در بحث مدیریت مزرعه و آموزش کشاورزان در سطح شهرستان انجام گرفت و انتظار داشتیم که محصولات ببیشتری را از مزارع برداشت کنیم اما با توجه به کمبود بارندگی شاهد خسارات فراوانی به مزارع بودیم.

هنرمندیان بیان کرد: سال گذشته در شهرستان حدود 40هزار تن گندم برداشت شد اما امسال با توجه به مشکلات به وجود آمده در بحث بارش‌ها پیش بینی می‌کنیم که حدود 20هزار تن گندم از مزارع برداشت شود.

وی خاطرنشان کرد: میزان محصول کلزای کشت شده در شهرستان سه برابر شده است و در این زمینه ارقام بسیار خوبی را کشت کرده ایم و پیش بینی می کنیم که محصول کلزای خوبی را برداشت کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: