• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2974-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان آب و برق خوزستان:

ساخت‌وسازهای بدون مجوز در بستر کارون قلع و قمع می‌شوند

معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: همه ساخت‌وسازهای بدون مجوز در بستر رودخانه کارون که ضوابط وزارت نیرو را رعایت نکرده‌اند، به زودی قلع و قمع خواهند شد.

مصطفی شبه در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به ساخت‌وسازهای غیر مجاز در حریم رودخانه کارون، اظهار کرد: یکسری رستوران‌های شخصی در بستر رودخانه کارون وجود دارد که غیر مجاز هستند و با توجه به اقدامات انجام گرفته، چندین حکم برای تعطیلی این واحدها اخذ شده است.

وی افزود: قرار بود این رستوران‌ها که در بستر رودخانه کارون به صورت غیر مجاز ایجاد شده‌اند، پیش از عید تخریب و جمع‌آوری شوند اما با هماهنگی‌های انجام گرفته این کار به زودی انجام خواهد شد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: همه ساخت‌وسازهای بدون مجوز در بستر رودخانه کارون که ضوابط وزارت نیرو را رعایت نکرده‌اند، به زودی قلع و قمع خواهند شد.

شبه ادامه داد: هر ساختمانی که به صورت غیر مجاز و خارج از ضوابط وزارت نیرو در بستر رودخانه ساخته شده باشد، سازمان آب و برق خوزستان حکم تخریب آن‌ها را دریافت کرده است و آن احکام اجرایی خواهند شد.

وی گفت: ساخت‌وساز در بستر رودخانه کارون فقط باید با مجوز وزارت نیرو و سازمان آب و برق انجام بگیرد زیرا بستر رودخانه ها متعلق به دولت است و در این زمینه وزارت نیرو به عنوان نماینده دولت این وظیفه را به عهده دارد تا هیچ دخل و تصرفی بدون هماهنگی این وزارتخانه در بستر رودخانه‌ها انجام نگیرد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان خاطرنشان کرد: وزارت نیرو و سازمان آب و برق در خوزستان باید به صورت فعال و طبق قانون با اینگونه دخل و تصرف‌ها در بستر رودخانه کارون برخورد کند و در این زمینه انتظار داریم سایر دستگاه‌های دولتی نیز به کمک سازمان آب و برق خوزستان بیایند و در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: