• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4080-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کنگره شهید قاضی نورالله شوشتری برگزار می‌شود

جلسه هماهنگی برگزاری کنگره شهید قاضی نورالله شوشتری با حضور محمد جوروند، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، و مدیران استانی و کشوری در شوشتر برگزار شد.

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، در این جلسه‌ محمد جوروند ابراز امیدواری کرد: استقبال از این کنگره بتواند انگیزه مدیران‌ را در شکل‌دهی این گونه برنامه‌ها افزایش دهد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: برگزاری کنگره بزرگداشت شهید قاضی نورالله شوشتری در شناخت بیش از پیش ویژگی‌های منحصر به فرد و معرفی آثار ارزشمند این شخصیت برجسته در میان مردم و علاقه‌مندان، تاثیر فراوانی خواهد داشت.

جوروند همچنین در این جلسه ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری و مشارکت در برگزاری این کنگره، از خرید کتب ارزشمند شهید علامه قاضی نورالله شوشتری و توزیع آن در روز برگزاری کنگره خبر داد و گفت: هدف ما از این همکاری بازشناخت بیش از پیش افکار و اندیشه‌های این علامه برجسته دینی است که متاسفانه  در سال‌های گذشته کمتر به ایشان و آثار فاخرشان توجه شده است.

در این جلسه که آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان، مدیران استان و شهرستان حضور داشتند صورت جلسه‌ای تنظیم و مصوب شدتا با همکاری همه‌ نهادها و ارگان‌های استان و شهرستان کنگره شهید قاضی نورالله شوشتری در تاریخ شش اردیبهشت 97 در شوشتر با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود.

شایان ذکر این که این کنگره همزمان با شوشتر در برخی نقاط دیگر کشور از جمله قم و اهواز نیز برگزار شود.

گفتنی است سید نورالله حسینی شوشتری (زاده: ۹۵۶ شهر شوشتر، درگذشت:۱۰۱۹ هند) معروف به قاضی نورالله شوشتری یا شهید ثالث، فقیه اصولی، متکلم جدلی، محدث رجالی و شاعر و عالم شیعه عهد صفویه بود .‌ مزار این عالم جلیل القدر در  شهر "اگره" هندوستان است. از آثار بی‌شمار او می‌توان به احقاق الحق و ازهاق الباطل و مجالس المومنین به زبان فارسی اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: