• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4380-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شهرداری و میراث فرهنگی برای ساماندهی بافت تاریخی اهواز همکاری می‌کنند

در جلسه‎ای با حضور مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان و اعضای شورای اسلامی شهرستان اهواز برنامه‎ریزی برای ساماندهی بافت تاریخی این شهرستان از جمله مناطق یک و هفت اهواز که بیشترین مناطق و بناهای تاریخی را در دل خود جای داده‌اند، انجام شد.

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، این جلسه با حضور علیرضا ایزدی، مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان، غلامرضا جلیلی‎نیا، رئیس اداره میراث فرهنگی اهواز، فلسفی‎زاده شهردار منطقه یک اهواز، ارشادی شهردار منطقه هفت اهواز، و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهرستان اهواز در محل اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان برگزار شد.

در این جلسه که با هدف ایجاد هماهنگی به منظور ساماندهی مناطق و بناهای تاریخی شهرستان اهواز برگزار شد درخصوص ساماندهی مکان‎هایی از جمله پارک کوهساران، تپه تاریخی آسیاباد، سرای معین‎التجار و سایرمناطق و مکان‎های تاریخی شهرستان اهواز صحبت و مقرر شد طی روزهای آینده تفاهم‎نامه‎ای میان شهرداری اهواز و میراث فرهنگی استان مبنی بر ساماندهی این مناطق و بناها منعقد و با همکاری میراث فرهنگی و شهرداری اجرایی شود.

در این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان نیز قول همکاری با شهرداری را داد و با بیان این‎که میراث فرهنگی نگهبان هویت مردم و شهر است تأکید کرد: ما مانع توسعه شهرستان  نیستیم و در خصوص توسعه شهر با حفظ هویت آن، در کنار شهرداری هستیم.

اعضای شورای شهر اهواز نیز در ادامه با تأکید بر حفظ، نگهداری و احیای بناها و مکان‎های تاریخی شهرستان، قول هرگونه همکاری با اداره‎کل میراث فرهنگی استان در این خصوص را دادند و از تصویب اعتباراتی در این خصوص در شورای شهر اهواز خبر دادند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: