• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3974-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان:

امسال بیش از 20 درصد محصولات فولاد اکسین صادر خواهد شد

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: یکی از برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته برای سال ۹۷ آن است که بالای ۲۰ درصد از محصولات شرکت را صادر کنیم.

عبدالرضا محمودپور در گفت و گو با ایسنا - منطقه خوزستان، با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۷ از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان "حمایت از کالای ایرانی" اظهار کرد: شاید کمتر کسی به اندازه ما که مستقیما در تولید کالا دخیل هستیم، بداند تولید کالای ایرانی چقدر زحمت دارد و چون ما تولیدکننده بزرگی هستیم، می‌دانیم که این کار چقدر سخت است.

وی افزود: وقتی محصولی را می‌توانیم تولید کنیم و دست کمی از مشابه خارجی آن نداشته باشد، چرا باید آن کالا در بعضی از جاها از خارج کشور وارد شود و این مساله‌ای است که باید در بحث حمایت از کالای ایرانی به آن توجه کرد.
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به دستاوردهای سال ۱۳۹۶ این شرکت تصریح کرد: تولید در سال ۱۳۹۶، 15 درصد بیشتر از سال قبل بود و همچنین رکورد 93هزار و 500 تن را در تابستان سال گذشته داشتیم که به همت پرسنل این شرکت میسر شد.

محمودپور بیان کرد: در سال گذشته توانستیم ۵۳ درصد مطالبات شرکت را کاهش دهیم و به صورت نقدی یا تهاتر بخشی از مطالبات را تسویه کنیم. تعهدات زیادی بر دوش این شرکت بود که با تلاش شبانه‌روزی، مقدار ۳۵ درصد از این تعهدات کاسته شده که عدد قابل توجهی است.

وی ادامه داد: در سال گذشته دستاورد بسیار بزرگی که داشتیم این بود که حساب‌های شرکت فولاد اکسین بدون زیان در انتهای سال بسته شد. خروج از شمول ماده ۱۴۱ و همچنین تلاش‌های فراوان برای نظام‌مند کردن و سیستماتیک کردن فعالیت‌ها از دیگر دستاوردهای این شرکت در سال گذشته است.
مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در خصوص برنامه‌های پیش رو در سال ۹۷ گفت: یکی از برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته برای سال ۹۷ آن است که بالای ۲۰ درصد از محصولات شرکت را صادر کنیم و در این راستا در حال عقد یک قرارداد صادرات ماهیانه ۲۰ هزار تن ورق API هستیم که در مراحل آخر است و امیدواریم در سال جدید نهایی شود.

محمودپور ادامه داد: سایر محصولات شرکت را نیز باید به این سمت ببریم که به قیمت واقعی در بازار به فروش برسند و همچنین امیدواریم تعهدات خود را به بازار در سال جدید کاهش دهیم. وصول مابقی مطالبات در سال جدید از اهداف دیگر شرکت است.

وی با بیان این‌که امیدوارم در سال جدید کلنگ پروژه فولادسازی زده شود، خاطرنشان کرد: باید بگویم که در سال گذشته برای اخذ مجوزات مختلف این پروژه زحمات زیادی کشیده شده است تا به مرحله کلنگ‌زنی و شروع پروژه برسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: