• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 971-8081-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس هیات بدمینتون آبادان خبر داد:

تهیه سند جامع راهبردی این رشته/ افزایش 600 درصدی جذب بازیکن

رییس هیات بدمینتون آبادان گفت: تیم‌های تحت نظر این هیات از یک تیم به 3 تیم افزایش یافته‌اند و در بخش جذب بازیکن نیز افزایش 600 درصدی داشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، محمود نواصر امروز (دوشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه که در در آبادان برگزار شد، اظهارکرد: خوزستان مهد بدمینتون ایران است و آبادان دومین شهر در کشور است که بدمینتون در آن تشکیل شده است.

وی با اشاره به حضور خود در این سمت، افزود: در چهار ماهه پایانی سال 96 به عنوان رییس هیات فعالیت خود را آغاز کردم. در آن زمان دو یا چهار ورزشکار در تیم بانوان  آبادان حضور داشتند که با توجه به نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال، اتخاذ برنامه‌ریزی جدید بسیار دشوار بود و تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های زیادی صورت گرفت تا از این وضعیت به سمت مثبت و در واقع ایده‌آل حرکت کنیم.

تشکیل تیم آقایان پس از 40 سال

رییس هیات بدمینتون آبادان همچنین با اشاره به افزایش تعداد تیم‌های این هیات، گفت: بدمینتون آبادان در قسمت آقایان فعال نبود ولی پس از 40 سال تیم آقایان تشکیل و باعث شد بسیاری از آقایان علاقه‌مند وارد این رشته شوند. در حوزه بانوان نیز برنامه‌ریزی به گونه‌ای انجام شد که تیم دوم بانوان هم تشکیل شد.

برگزاری چهار مسابقه طی چهار ماه

وی اجرای مسابقات را بخشی از مولفه‌های یک هیات پویا و فعال برشمرد و عنوان کرد: در طول چهار ماه، چهار مسابقه در هیات بدمینتون آبادان برگزار شد که این موضوع برای اولین بار در تاریخ این هیات رخ داد. برگزاری مسابقه دوستانه بین تیم‌های شرکت پالایش نفت آبادان و هیات بدمینتون آبادان، مسابقات  آزاد بدمینتون بانوان آبادان، رقابت‌های رنکینگ بانوان آبادان و مسابقات ورزشکاران هیات، چهار مسابقه‌ای بود که در سال 96 برگزار شد.

نواصر در ادامه به حضور در جشنواره ورزشی تفریحی منطقه آزاد اروند اشاره کرد و گفت: یک اقدام خوبی که توسط سازمان منطقه آزاد اروند به ویژه پیمان ادیبی، مدیرکل ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند صورت گرفت، برگزاری جشنواره ورزشی و تفریحی منطقه آزاد اروند بود که هیات بدمینتون آبادان نیز از فرصت پیش آمده در راستای ترویج و آموزش این رشته استفاده کرد و روزانه به علاقه‌مندانی که به غرفه این رشته مراجعه می‌کردند به صورت رایگان آموزش داد.

وی ادامه داد: در جشنواره ورزشی تفریحی منطقه آزاد اروند، کارت عضویت افتخاری به صادق عبدالخضر‌عساف، مدیرکل ورزش و جوانان بصره اهدا شد که این اتفاق مهم استقبال گرم هائت عراقی را در پی داشت.

افزایش 600 درصدی جذب بازیکن

رییس هیات بدمینتون آبادان با اشاره به افزایش 600 درصدی جذب بازیکن، افزود: تمام سالن‌های بدمینتون زیر نظر هیات، پس از سال‌ها به صورت کامل تجهیز شدند و در بخش خط‌کشی زمین نیز سه زمین به مجموع زمین‌های قبلی افزوده شد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت موضوع توریسم ورزشی، عنوان کرد: در خصوص گردشگری ورزشی معمولا رشته‌های آبی همیشه مورد توجه هستند ولی باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از رشته‌های ورزشی با برنامه‌ریزی مناسب در این زمینه می‌توانند موفق باشند.

تشکیل کمیته گردشگری برای اولین بار

نواصر گفت: هیات بدمینتون شهرستان آبادان برای اولین بار بین هیات‌های ورزشی تمام رشته‌های خوزستان اقدام به تشکیل کمیته گردشگری کرد و در صدد هستیم که در آینده چنان‌چه حمایت‌های مطلوبی صورت گرفت، موزه بدمینتون آبادان راه‌اندازی شود.

وی حضور بخش خصوصی را مهم دانست و عنوان کرد: علاقه‌مند هستیم بخش خصوصی در رشته بدمینتون نیز به صورت جدی فعالیت کند و هیات بدمینتون آبادان هم به عنوان متولی ورزش بدمینتون در شهر، در این زمینه یاری می‌رساند و تاکنون با فعالان بخش خصوصی جلسه نیز داشته‌ایم.
رییس هیات بدمینتون آبادان  در ادامه به دیدار با رییس فدراسیون اشاره و اظهارکرد: پیش از عید نوروز با محمدرضا پوریا دیدار داشتم و موضوعات مختلف ورزش بدمینتون را به وی اعلام کردم.

وی از ایجاد طرح‌های تشویقی خبر داد و گفت: باتوجه به مناسبت‌ها طرح های تشویقی مناسبی را برای جذب بازیکن اجرا می‌‌کنیم که می‌توان به طرح عیدانه اشاره کرد. بر اساس طرح عیدانه که پیش از نوروز 97 اجرا شد، شش جلسه رایگان به علاقه‌مندان این رشته تعلق گرفت. همچنین طرح‌های تشویقی دیگری برای افرادی که هم‌اکنون در حال فعالیت هستند در نظر گرفته شده است.

تهیه سند جامع راهبردی بدمینتون

نواصر با تاکید بر ضرورت تهیه سند جامع راهبردی برای ورزش بدمینتون، اظهارکرد: بر این موضوع اعتقاد داریم و باید نقشه راه علمی و تقویم ورزشی داشته باشیم.

وی در خصوص رویکرد هیات بدمینتون آبادان در سال 97 نیز عنوان کرد: همگانی شدن و قهرمان‌پروری دو رویکرد مهم ما در سال جاری است و برای این دو موضوع برنامه‌های متعددی در نظر گرفته شده است؛ در واقع امسال مجدانه به دنبال اجرای برنامه‌های کشوری در آبادان هستیم.

ادارات آبادان بدون هماهنگی مربی جذب نکنند

رییس هیات بدمینتون آبادان خطاب به ادارات این شهرستان گفت: شدیدا تاکید می‌کنم ادارات آبادان برای جذب مربی و یا راه‌اندازی رشته بدمینتون حتما با هیات هماهنگ باشند تا چنان‌چه فردی به دروغ خود را مربی معرفی کرد با وی برخورد قانونی صورت گیرد. ادارات آبادان برای راه‌اندازی تیم نیز می‌توانند با شماره 09199539013 تماس بگیرند.

تجهیز پارک‌های آبادان به امکانات رشته بدمینتون

وی بیان کرد: در حال برنامه‌ریزی برای انجام طرح مطالعاتی پارک‌های آبادان در راستای تجهیز به ورزش بدمینتون هستیم. با اعضای شورای شهر آبادان نیز در این زمینه رایزنی‌های خوبی انجام شده است و مورد استقبال هم قرار گرفت.

راه‌اندازی تیم برای بخش‌های دولتی و خصوصی

نواصر خطاب به شرکت‌ها و موسسات علاقه‌مند به تیم‌داری در این رشته، تاکید کرد: هیات بدمینتون آبادان قاطعانه اعلام می‌کند چنان‌چه بخش‌های دولتی یا خصوصی علاقه‌مند هستند که بِرند آن‌ها در قالب تیم بدمینتون معرفی و تبلیغ شود، هیات بدمینتون آبادان با کمترین هزینه و به شیوه نوین برای آن‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهد. شماره تماس09199539013 برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

نحوه ثبت‌نام علاقه‌مندان در تیم‌ها

وی گفت:  تمرین و آموزش تیم بانوان (تایم صبح) روزهای زوج از ساعت 9 الی 10:30 در مجموعه ورزشی مرحوم دهداری، جنب استادیوم تختی برگزار می‌شود و شماره تماس 09382874869برای ثبت نام در نظر گرفته شده است. همچنین تمرین و آموزش تیم بانوان (تایم عصر) روزهای فرد از ساعت 18:30 الی 20:00 در مجموعه ورزشی شهدای آموزش و پرورش، جنب پایانه مسافربری ایستگاه 8 برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با شماره 09163319073 برای ثبت نام تماس بگیرند.

نواصر افزود: تمرین و آموزش تیم آقایان روزهای فرد از ساعت 20:30 الی 22:00 در مجموعه ورزشی شهدای آموزش و پرورش، جنب پایانه مسافربری ایستگاه 8 برگزار می‌شود و شماره 09902590073برای ثبت نام از علاقه‌مندان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: