• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-5380-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پرداخت بیش از 70 فقره تسهیلات کم‌بهره برای صنایع دستی لالی

رییس میراث فرهنگی لالی با بیان این که در شهرستان لالی  تنها در سه ماه پایانی سال 96 بیش از 70 فقره تسهیلات کم بهره برای صنایع دستی پرداخت شد افزود: این شهرستان رده نخست را در استان خوزستان در بخش پرداخت تسهیلات در حوزه صنایع دستی کسب کرد.

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، کوروش هاشمی با اشاره به این‎ که توسعه صنایع دستی همواره محرکی ارزشمند برای توسعه اشتغال است افزود: در این راستا اداره میراث فرهنگی شهرستان لالی طی سه ماه آخر سال 96 با پرداخت بیش از 70 فقره تسهیلات 10 میلیونی کم‎بهره در بخش‎های روستایی و شهری استان خوزستان در ردیف نخست حمایت از مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی قرار گرفت.

وی با بیان این‎ که کلیه تسهیلات پس از ظرفیت‎سنجی و صدور مجوزهای لازم و بر اساس رعایت ضوابط میراث فرهنگی صورت گرفته بیان کرد: در آغاز سال 97 چهار کارگاه تولید صنایع دستی شهرستان در راستای حمایت گسترده از بخش تولید، در مجموع بالغ بر هشت میلیارد ریال تسهیلات دریافت خواهند کرد.

رییس اداره میراث فرهنگی لالی یادآور شد: برای این کارگاه‎ها مجوزهای لازم صادر و تسهیلات آنها  تصویب نهایی شد و در حال انجام تشریفات بانکی هستند.

او خاطرنشان کرد: 60 درصد تسهیلات در بخش روستایی و 40 درصد در مرکز شهر اختصاص یافت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: