• جمعه ۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-573-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سفیر برزیل: موقعیت استراتژیک آبادان شرایط را برای ایجاد رابطه دوطرفه فراهم کرده است

سفیر برزیل گفت: شهر آبادان شهری است که از نظر استراتژیکی این موقعیت را دارد که بتوانیم رابطه خوبی با این شهر داشته باشیم و آن را توسعه دهیم.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، رودریگو دی آزردوسانتوس در جریان بازدید از رودخانه اروند در قالب گشت دریایی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: من به تازگی وارد شهر آبادان شده ام و براساس آنچه که از بدو ورودم تاکنون دیدم، امنیت به تمام معنا وجود دارد و خوشحالم که در این شهرم و از خونگرمی مردمانش بسیار خرسندم.

وی ادامه داد: می توان از امنیت موجودی که بر رودخانه اروند حاکم است، به عنوان ظرفیت مثبت برای برقراری ارتباط با سایر کشورها بهره برد و به طور حتم کشورها از این ظرفیت استقبال و استفاده می کنند.
 
سفیر برزیل بیان کرد: کشور برزیل و ایران رابطه دو جانبه بسیار خوبی دارند و شهر آبادان شهری است که از نظر استراتژیکی این موقعیت را دارد که بتوانیم رابطه خوبی با این شهر داشته باشیم و آن را توسعه دهیم.
 
وی عنوان کرد: دومین ویژگی برجسته آبادان این است که به عراق خیلی نزدیک است و لذا کشتی هایی که به اینجا می آیند، می توانند از طریق آبادان با عراق هم ارتباط داشته و مبادلات صادراتی نیز داشته باشند.
 
آزردوسانتوس گفت: پوشش خبری که از سفر داده می شود سبب می شود که این اخبار به دست شهروندان برزیلی نیز برسد و سبب ارتقاء ارتباط میان دو کشور شود. به رغم اینکه ارتباط تجاری زیادی میان ایران و برزیل وجود دارد اما اطلاعات از یکدیگر بسیار کم است و پوشش اخبار می تواند این خلاء اطلاعاتی را پر کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: