• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-3276-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد دزفول:

از ایجاد کانون‌های بیشتر در دانشگاه استقبال می‌کنیم

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول با اشاره به لزوم فعالیت دانشجویان در کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌ها، گفت: تلاش می‌کنیم فضا را برای فعالیت بیشتر دانشجویان در دانشگاه فراهم کنیم تا دانشجویان نظرات و ایده‌های خود را مطرح کنند.

محسن چکین در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به واسطه نام خود رویکردهای خاصی را در دانشگاه دنبال می‌کند. در سال 97 تلاش می‌کنیم تبلیغات فرهنگی را تنها به تبلیغات ظاهری و جملات کلیشه‌ای برای دانشجویان محدود نکنیم.

وی افزود: هدف ما این است که با فرهنگ‌سازی، دانشجویان را با ارزش‌های والای انسانی آشنا کنیم. باور داریم که اگر تمرکز بیشتری در اجرای واجبات دینی داشته باشیم، می‌توانیم ذهن دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه را بیشتر تحت تاثیر قرار دهیم. اگر به واجبات دینی توجه ویژه‌ای شود بسیاری از مشکلات ما برطرف خواهد شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول خاطرنشان‌کرد: اگر دغدغه‌های دینی داشته باشیم، آمار جرم و جنایت به شدت کاهش می‌یابد. مهم‌ترین رویکرد فرهنگی ما در سال 97 در دانشگاه این است که واجبات دینی که از کودکی با آن‌ها مواجه بوده‌ایم اما کمتر به آن‌ها توجه کرده‌ایم را در دانشگاه توسعه دهیم.

چکین ادامه داد: در خوابگاه‌ها نیز علاوه بر بحث مسایل فرهنگی و دینی، مسایل مشاوره‌ای، مددکاری و روانپزشکی را دنبال می‌کنیم. چرا که دانشجویان در این مکان‌ها به این کمک‌ها نیاز خواهند داشت و این خدمات می‌تواند در پیدا کردن راه درست به دانشجویان کمک کنند. برگزاری برنامه‌های مفرح و نشاط‌بخش و برگزاری مسابقات ورزشی مانند جام رمضان در دانشگاه از دیگر اولویت‌های ما است. در واقع هدف ما در دانشگاه دنبال کردن جمله معروف مقام معظم رهبری درباره تحصیل، تهذیب و ورزش در دانشگاه است.

وی گفت: توسعه کانون‌های فرهنگی و هنری و نشریات دانشجویی در دانشگاه از دیگر اولویت‌های ما در سال 97 است. هدف ما این است که فضا را برای فعالیت بیشتر دانشجویان در دانشگاه فراهم کنیم تا دانشجویان نظرات و ایده‌های خود را مطرح کنند. در حال حاضر پنج کانون فرهنگی و هنری در دانشگاه فعال است. اگر دانشجویان تقاضای ایجاد کانون‌های بیشتری در دانشگاه داشته باشند، از آن استقبال می‌کنیم. فعالیت کانون‌ها و تشکل‌ها موجب می‌شود دانشجو احساس کند صحبت‌هایش شنیده شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: