• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-3876-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

معاون دانشگاه آزاد ماهشهر:

دانشگاه‌ها باید به مسایل فرهنگی توجه ویژه‌ای داشته باشند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر با اشاره به وجود پنج کانون دانشجویی در این دانشگاه گفت: دانشگاه‌ها باید در آموزش دانشجویان، به مسایل فرهنگی و فعالیت‌های فوق برنامه دانشجویان توجه ویژه‌ای داشته باشند.

علیرضا عظیمی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: دانشگاه نمی‌تواند آموزش‌های خود را صرفا به مهارت‌های فنی و مهندسی محدود کند. دانشگاه در هر زمینه‌ای که دانشجویان را آموزش می‌دهد باید فعالیت‌های فرهنگی را نیز مد نظر قرار دهد.

وی افزود: ارتقا فرهنگی مساله‌ای است که باید در تمام سازمان‌ها مد نظر قرار گیرد و این نکته باید در ساده‌ترین مسایل نیز در نظر گرفته شود. سازمانی که می‌خواهد نیروهای مورد نیاز خود را آموزش دهد نمی‌تواند این نکته را نادیده بگیرد و دانشگاه‌ها نیز از ازین مساله مستثنی نیستند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر گفت: دانشجویان در طول دوران دانشگاه همانطور که از نظر علمی ارتقا پیدا می‌کنند، باید از نظر فرهنگی نیز ارتقا پیدا کنند. یک دانشجو اگر به صورت عادی وارد دانشگاه شود پیش از ورود به دانشگاه حدود 20 سال از عمر خود را گذرانده است و مسایل فرهنگی و اجتماعی را از رسانه‌ها، جامعه، مدرسه و خانواده فرا گرفته است و این نکته تا حدی کار دانشگاه را مشکل می‌کند.

عظیمی خاطرنشان‌کرد: ما دانشجویان را تشویق می‌کنیم که در کنار درس خواندن، فعالیت‌های فرهنگی انجام داده و در کانون‌های دانشجویی و تشکل‌ها فعال باشند. در مجموع در حال حاضر چهار کانون دانشجویی شامل کانون محیط زیست، سلامت، هلال احمر و تئاتر در دانشگاه وجود دارند. کانون مهدویت نیز مجوز فعالیت خود را دریافت کرده است و به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی گفت: فعال بودن کانون‌های دانشجویی نشان می‌دهد دانشجویان مطالبه‌گر هستند و حتی اگر نتوانند تصمیم‌گیری‌های مهمی داشته باشند، نسبت به مسایل روز جامعه خود بی‌تفاوت نیستند. اعتقاد دارم اگر دانشجویان در دوران دانشگاه فعالیت‌های مختلفی در کانون‌های دانشجویی انجام دهند، در آینده می‌توانند مسیر خود را بهتر انتخاب کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: