• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-3976-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نمایش آثار هنری دبیران هنر خوزستانی در نمایشگاه "نگاره"

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان از ارائه ۱۰۰ اثر هنری دبیران هنر متوسطه اول خوزستان در قالب نمایشگاه هنرهای معاصر نگاره و لزوم توجه بیشتر معلمان به تدریس مفاهیم هنری و زیباشناختی خبر داد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، جمشید کمایی در حاشیه آیین بازگشایی ششمین دوره نمایشگاه های هنرهای تجسمی نگاره در محل موزه هنرهای معاصر اهواز، گفت: ششمین دوره نمایشگاه هنرهای تجسمی نگاره با حضور بیش از ۱۰۰ اثر هنری از ۱۶ شهرستان استان از روز گذشته کار خود را آغاز و تا روز پنج‌شنبه، ۲۰ اردیبهشت به کار خود ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه های این چنینی می تواند نقش مهمی در تحقق اهداف متعالی آموزش و پرورش ایفا کند، تصریح کرد: بر اساس مفاد سند تحول بنیادین به عنوان مهمترین سند بالادستی در حوزه آموزش و پرورش، یکی از ساحت‌های شش‌گانه حوزه تعلیم و تربیت ساحت زیباشناختی و هنر است که مهمترین زیر حوزه این ساحت، تربیت هنری و زیباشناختی است. برگزاری این نمایشگاه در راستای تحقق این بند از سند تحول بنیادین است‌.کمایی با بیان اینکه تربیت هنری و زیباشناختی دانش آموزان باید به عنوان یک اولویت در تدریس مفاهیم هنری قلمداد شود، گفت: دانش آموزان تنها از طریق آشنایی با مفاهیم هنری و زیباشناختی می توانند افرادی موفق و جامعه‌پذیر باشند. برگزاری این نمایشگاه می تواند بسترهای لازم را برای تحقق این هدف مهیا کند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه دبیران هنر متوسطه اول از ۱۶ منطقه آموزش و پرورش استان در این دوره از نمایشگاه شرکت کردند، عنوان کرد: ۱۰۰ اثر هنری در قالب هفت رشته از جمله نقاشی، خوشنویسی، نقاشی خط، نگارگری، مجسمه‌سازی، تذهیب و پرفورمنس به مدت پنج روز در معرض دید عموم قرار می گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه، توضیح داد: بسترسازی برای ارائه آثار دبیران هنر خوزستان، فرصت‌سازی برای دبیران هنر استان جهت هم افزایش و هماهنگی بیشتر با سایر همکاران خود در سطح استان، تبادل تجارب هنری بین دبیران هنر و سایر اقشار هنری جامعه و کمک به تربیت هنری و زیباشناختی دانش آموزان از جمله مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه در خوزستان است.

کمایی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی و همچنین گروه آموزشی هنر متوسطه اول خوزستان در برپایی این نمایشگاه، گفت: مهمترین حسن و کارکرد برگزاری این نمایشگاه آشنا ساختن عموم مردم با توانایی های هنری معلمان خوزستانی است و تقارن برگزاری این نمایشگاه با هفته بزرگداشت مقام معلم به نوعی تقدیر و تشکر از زحمات معلمان سخت کوشی است که در طول سال در راستای ارتقای شاخص های هنری دانش آموزان تلاش کرده اند.به گزارش ایسنا، ششمین دوره نمایشگاه هنرهای تجسمی نگاره، ۱۵ تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه در محل حوزه هنرهای معاصر اهواز در ساعات ۸ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۲ پذیرای عموم خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: