• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-4076-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آغاز به کار جشنواره "حركت" در دانشگاه شهید چمران اهواز

دهمین جشنواره دانشگاهی انجمن‌های علمی دانشجویی حرکت امروز یک‌شنبه 16 اردیبهشت‌ماه در دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز، گشایش یافت.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، دکتر غلامحسین خواجه، رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در حاشیه بازدید از نمایشگاه جشنواره حرکت، بیان کرد: در این جشنواره نتایج فعالیت‌های علمی دانشجویان این دانشگاه ارائه می‌شود و در بین انجمن‌های علمی برگزیدگان برای شرکت در جشنواره ملی معرفی می‌شوند.

وی افزود: یکی از فعالیت‌های اصلی انجمن‌های علمی این است که با تلاش بیشتر بتوانند آمادگی بیشتری در خود و دانشگاه ایجاد نمایند؛ برگزاری این جشنواره روحیه نشاط ایجاد کرده است.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: دانشجویان در این نمایشگاه تلاش دارند از وسایل اولیه ابداعاتی را داشته‌اند و ما نیز تلاشمان این است که از این دانشجویان در راستای رسیدن به تولیدات داخلی حمایت نماییم.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز نیز پیش از آیین افتتاحیه این نمایشگاه در محل یادمان شهدای گمنام دانشگاه، اظهار کرد: در زمانی که نیاز به حرکت بود با تشخیص درست، شهدا حرکت را آغاز کردند؛ اگر در آن زمان این نسل صحنه را مدیریت نکرده بود، بی‌شک عزت و شرف ملت ایران لگدمال می‌شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محسن شفیعی، گفت: هم سن و سال‌های دانشجویان امروز ما در آن زمان مسیر را بر دشمن بستند و امروز سربلندیم و امیدواریم حرکت‌های فرهنگی دانشگاه‌های ما حرکت‌هایی در جهت رشد و تعالی نسل جوان معرفت‌جو باشد.

وی با تقدیر از تمامی مدیران و دانشجویانی که بانی برگزاری این همایش بودند، گفت: امیدواریم این حرکت با بالندگی همراه باشد و تجربیات گذشته را در برنامه‌های آتی به‌کارگیریم.

به گزارش ایسنا، دهمین جشنواره دانشگاهی انجمن‌های علمی دانشجویی حرکت امروز کار خود را با افتتاح نمایشگاهی با حضور انجمن‌های علمی دانشجویی از دانشکده‌های مختلف این دانشگاه آغاز کرد.

آیین اختتامیه دهمین جشنواره دانشگاهی انجمن‌های علمی دانشجویی حرکت سه‌شنبه 18 اردیبهشت‌ماه ساعت 17 در دانشکده علوم برگزار می‌شود.

همچنین نمایشگاه این جشنواره از 16 تا 18 اردیبهشت‌ماه از ساعت 9 تا 17 برپا می‌باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: