• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-12714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خوزستان در آیین افتتاح استعلام اصالت هویت برخط:

خوزستان در تحقق دولت الکترونیک پیشرو بوده است

استاندار خوزستان با اشاره به پیشرو بودن خوزستان در تحقق دولت الکترونیک، خواستار ابلاغ همکاری فنی و اداری لازم توسط ادارات به منظور اجرای بهتر طرح استعلام اصالت هویت برخط شد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی در آیین افتتاح رسمی طرح استعلام صالت هویت برخط که بعد از ظهر امروز (18 اردیبهشت‌ماه) با حضور وزیر کشور به صورت ویدئو کنفراس در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: استان خوزستان در تحقق دولت الکترونیک و اجرای دستورات رئیس‌جمهور در این حوزه، جزو استان های پیشرو در کشور بوده و در این زمینه اقدام به اجرای پروژه‌های متعددی کرده است.

وی ادامه داد: در این راستا اجرای طرح ارسال نامه های مردمی از دفاتر پیشخوان به ادارات و سازمان‌ها در خوزستان و آن هم برای نخستین بار در کشور، پیاده سازی پروژه «جی نف» به صورت سریع‌تر از برنامه زمانبندی شده، برنامه‌ریزی و تهیه پروژه شهر هوشمند اهواز، توسعه کسب و کارهای الکترونیک در استان و همچنین اجرای طرح جامع پنجره واحد سرمایه گذاری در استان به عنوان طرح نمونه ملی از جمله اقدامات انجام گرفته در استان خوزستان است که استان در اجرای آن‌ها پیشگام بوده است.

استاندار خوزستان عنوان کرد: طرح استعلام اصالت هویت برخط (حذف اخذ کپی از مدارک هویتی شهروندان در دستگاه های اجرایی) در سال 94 برای نخستین بار، به عنوان یک طرح پژوهشی در استان خوزستان کلید خورد و با همکاری وزارت کشور، سازمان ثبت احوال و نهاد ریاست جمهوری، زیرساخت های فنی و اجرایی این طرح مورد بررسی قرار گرفت و در سال 95 برای اولین بار در استان پیاده سازی شد.

شریعتی ادامه داد: در این طرح زیرساخت‌های لازم در بستر شبکه دولت ایجاد شده است. در حال حاضر بیش از 100 سازمان امکان دسترسی به این خدمت را دارند. استعلام برخط (آنلاین) سوابق هویتی، پیشگیری از جعل اسناد سجلی و هویتی، دسترسی به آخرین وضعیت و اصلاحیه‌های سجلی، مبارزه با پولشویی و تخلفات هویتی در بانک‌ها، کاهش هزینه‌های کپی و مصرف کاغذ، رضایتمندی بیشتر مردم و کاهش تردد شهری از جمله اهداف طرح یادشده است.

وی افزود: طی این مدت دفتر فناوری اطلاعات و بازرسی استانداری خوزستان بر اجرای صحیح فرآیند در ادارات نظارت کرده است و در این راستا بیش از 20 مورد بازدید از ادارات و دستگاه‌های اجرایی داشتیم. همچنین دوره‌های آموزشی متعددی در باره این طرح برای ادارات برگزار شده است.

استاندار خوزستان بیان کرد: استعلام کارت پایان خدمت، ایثارگری، مدرک تحصیلی و موارد مشابه در این بستر پیش بینی شده است که در استان خوزستان آماده پیاده‌سازی هستند. از حمایت های وزیر محترم کشور در اجرای طرح اصالت هویت برخط تشکر و تقدیر دارم. پیشنهاد می کنم وزارتخانه ها به ادارات کل و سازمان های تابعه خود ابلاغ کنند که همکاری فنی و اداری لازم جهت اجرای بهتر و موفقیت آمیز این طرح با ما داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: