• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-4276-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر علوم:

دانشگاه موثر باید با محیط پیرامون و جامعه ارتباط داشته باشد

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: دانشگاه موثر باید با محیط پیرامون و جامعه ارتباط داشته باشد.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، غلامرضا غفاری شامگاه سه‌شنبه (18 اردیبهشت‌ماه) در آیین پایانی دهمین جشنواره دانشجویی "حرکت" در سرسرای دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز، اظهار کرد: امروز با رویدادی علمی و فرهنگی در دانشگاه شهید چمران اهواز مواجه هستم؛ اختتامیه دهمین جشنواره حرکت که انجمن‌های علمی متولی آن هستند را باید متعلق به تمام دانشگاه دانست، زیرا آنچه امروز به ثمر نشسته حاصل تلاش اعضای هیات‌علمی، مدیران گروه‌های آموزشی و معاونین و روسای دانشکده‌ها و همه‌ کسانی است که در این دانشگاه خدمت می‌کنند.

وی بیان کرد: دانشگاه زاینده و زایا است و می‌تواند به سراغ چالش‌های محیط خود رفته و آن چالش‌ها را بررسی و برای آن پاسخ داشته باشد. ارائه راه‌حل نیازمند حرکت است و جشنواره حرکت که امروز اختتامیه آن برگزار می‌شود، به‌نوعی ناظر بر این ویژگی موثر دانشگاه است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، تاکید کرد: دانشجویی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شود بنا است که دانشجوی موثر باشد؛ اگر چنین نباشد نه ما فرد موثری خواهیم بود و نه شما دانش‌آموخته موثری و به دنبال آن نمی‌توان انتظار دانشگاه موثر را داشت.

غفاری افزود: ویژگی دیگر دانشگاه موثر دانشگاه کارآفرین است که دانش‌آموخته آن کار بلد است؛ جشنواره حرکت چیزی جز آشنایی و استفاده بیشتر از فضای دانشگاه نیست. کار ویژه انجمن‌های علمی این است که امکان گفت‌وگو و ارتباط و تعامل سازنده را میان اجزا دانشگاه فراهم می‌کنند که مهم‌ترین آن ارتباط هرچه بهتر بین دانشجو و اعضای هیات‌علمی است.

وی عنوان کرد: اگر سوال شود که چرا انجمن علمی را تشکیل داده و عضو شدید پاسخ این است که می‌خواستیم از زمان و فرصتی که در اختیار داریم به بهترین نحو استفاده کنیم.

معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: نمایشگاه حرکت نشان از اهتمام و شور و اشتیاق تک‌تک دانشجویان است و باید از تمام مسوولان دانشگاه تقدیر کرد که این بستر را فراهم کرده‌اند.

وی گفت: امسال به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام‌برده شده است؛ مدنظر مقام معظم رهبری بدون شک بیش از نام‌گذاری امسال است و به‌نوعی حمایت از هویت ایرانی و عزت‌نفسمان می‌باشد. باید خودمان را برای کسب مهارت‌های بیشتر آماده کنیم، زیرا این مساله به پیشرفت کشور کمک بسیاری خواهد کرد.

در ادامه نیز غلامحسین خواجه، رییس دانشگاه شهید چمران اهواز ضمن تقدیر از دانشجویان شرکت‌کننده در دهمین جشنواره حرکت، از مسئولان دانشگاه که بسترهای لازم برای برگزاری این جشنواره را فراهم کردند، تقدیر کرد.

به گزارش ایسنا، در پایان این جشنواره از انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک در بخش آموزش، انجمن علمی دانشجویی بین‌رشته‌ای گرافیک در بخش ترویج علم، انجمن علمی دانشجویی دامپزشکی در بخش طرح برتر، انجمن علمی دانشجویی ژنتیک - بیوتکنولوژی و فقه و حقوق در بخش طرح خلاقانه، انجمن علمی دانشجویی بیوسیستم در بخش نشریه برتر، انجمن علمی دانشجویی هنر به‌عنوان غرفه برتر، انجمن علمی دانشجویی عمران در زمینه مسابقه، انجمن علمی دانشجویی ژنتیک - بیوتکنولوژی در زمینه پژوهش، انجمن زمین‌شناسی به‌عنوان انجمن برتر و انجمن علمی دانشجویی علوم زمین به‌عنوان دانشکده همکار، تقدیر شد.

همچنین از کیاوش هوشمندی، دانشجوی رشته دکتری حرفه‌ای دامپزشکی این دانشگاه که سال گذشته دانشجوی برتر کشور شده بود، تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: