• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-10074-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاونت بهره برداری شرکت توزیع برق اهواز:

وجود گروه‌های خط گرم برای اهواز یک ضرورت است


 معاونت بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق اهواز  با اشاره به مشکلات ناشی از گرمای شدید اهواز برای عملیات های تعمیر نگهداری شبکه برق گفت: در این وضعیت وجود گروه های خطوط گرم در اهواز نه یک امتیاز بلکه یک ضرورت  است

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان،  سعید آقایی امروز 20 اردیبهشت ‌ماه در آیین افتتاح بزرگترین مرکز عملیات نگهداری و تعمیرات شبکه برق فشار متوسط غرب اهواز اظهار کرد: 14.8 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه صرف شده است. ممکن است برخی بپرسند آیا این همه هزینه‌کرد ضرورت دارد. که باید گفت تاریخچه خط گرم و کار با خطوط برق دار در استان به قبل از انقلاب باز می گردد.

وی ادامه داد: پیش از انقلاب استان خوزستان جزو معدود استان های دارای گروه های خط گرم و خطوط گرم بود. بعداز انقلاب این گروه ها تضعیف شدند.سال 80 مجددا کار را با چهار گروه خط گرم کلید زدیم. این گروه ها به دلیل عدم حمایت های مالی و مدیریتی کارهای محدودی توانستند انجام بدهند.

معاونت بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق اهواز افزود: سال گذشته مجددا کار را با جدیت شروع کردیم. خوزستان هشت ماه از سال گرم است . اگر در این ماه ها یک پایه دچار شکستگی در یک منطقه اهواز نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشد، یا باید در همان زمان با خاموشی برق به مدت دو ساعت عملیات لازم را انجام دهیم. یا در صورت دوام آن پایه برق، عملیات تعمیر یا تعویض و خاموشی آن را با تقریب خطر و ریسک زیادی به فصل سرد موکول کنیم.

آقایی ادامه داد: اگر گروه خط گرم داشته باشیم دیگر نیازی به خاموشی این پایه های برق نیست، بنابراین وجود این گروه ها برای اهواز یک امتیاز نیست بلکه یک ضرورت است. چرا که در استان درجه هوای بسیار بالایی داریم.

وی  به تعویض مقره‌های سیلیکونی در اهواز اشاره و بیان کرد: طی دو سال اخیر اقدامات اصلاحی بسیاری صورت گرفته است. امروز اعلام می کنیم که تمام کات اوت فیوز‌های ( CUT OUT FUSE ) سرامیکی شهر اهواز تعویض شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: