• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-4576-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شرکت ۲۱۰ هزار دانش‌آموز خوزستانی در چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان از شرکت ۲۱۰ هزار دانش‌آموز دوره متوسطه اول خوزستان در چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی خبرداد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، جمشید کمایی در این خصوص، گفت: این جشنواره در چهار سطح منطقه ای، استانی و کشوری برگزار می‌شود. در مرحله مدرسه ای ۲۱۰ هزار دانش آموز، در سطح منطقه ای ۱۰ هزار دانش آموز و در مرحله استانی ٦٣٠  دانش آموز در این دوره از جشنواره شرکت داشتند.

وی با بیان اینکه این جشنواره در قالب شش محور در بین دانش‌آموزان متوسطه اول سراسر استان برگزار شد، توضیح داد: محور فعالیت‌های آزمایشگاهی به‌صورت آزمایش، محور زبان انگلیسی به صورت ایفای نقش، محور دست سازه ها به صورت ارائه اثر، محور ادبیات فارسی در دو بخش نوشتاری و خوانش مفهوم تصویر، محور پژوهش و محور کارآفرینی و بازارچه به صورت ارائه در بازارچه های دانش آموزی برگزار شد.

کمایی در ادامه با برشمردن مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره در خوزستان، گفت: پرورش خلاقیت دانش آموزان، ترویج فرهنگ  مهارت آموزی و حرفه پروری در بین دانش آموزان، تبدیل علم به عمل، خروج آموزش از مدرسه و کلاس و ایجاد بستری مناسب برای رقابت هاي غیر از امتحانات معمول مدارس از جمله اهداف برگزاری این جشنواره در خوزستان است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: پس از برگزاری فرآیند داوری محورهای شش‌گانه، از هر محور یک دانش آموز به عنوان رتبه برتر به مرحله کشوری این جشنواره که مردادماه ۹۷ در مشهد مقدس برگزار می شود، راه خواهد یافت.

به گزارش ایسنا، دانش آموزان خوزستانی در سال گذشته موفق به کسب دو عنوان اولی، سه عنوان دومی و یک عنوان سومي در مرحله کشوری این جشنواره شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: