• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-13174-5
  • خبرنگار : 17041
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت اهواز:

عدم رعایت الگوی مصرف برق توسط ادارات به مردم آسیب می‌زند

امام جمعه موقت اهواز گفت: باید یک اراده جدی در مدیران دستگاه‌های اجرایی برای صرفه‌جویی ایجاد شود.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، حجت الاسلام و المسلین سید ابوالحسن حسن‌زاده در همایش بهینه‌سازی مصرف انرژی و مدیریت مصرف در ادارات که امروز 24 اردیبهشت‌ماه در سالن امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: نقش انرژی و برق در توسعه هر کشور کاملا محسوس است و نیاز به بیان ندارد اگرچه تذکر لازم است.

وی تصریح کرد: امروزه برق تنها برای تأمین سرما و خنکی منازل نیست. با توجه به این‌که بیشتر منازل آپارتمانی هستند، اگر توزیع برق دچار آسیب شود، در آسانسور دچار مشکل می‌شویم. همچنین درصورت ایجاد مشکل در توزیع برق، وضعیت توزیع آب نیز قادر نیست آب را به طبقات بالا برساند و مشکل پیدا می‌کنیم.

حسن‌زاده ادامه داد: اگر توزیع برق دچار مشکل شود بخش صنعت، کشاورزی و درمان نیز آسیب می‌بینند. بیمارستان‌ها حتی اگر ژنراتور برق داشته باشند تنها برای چند ساعت می‌توانند از آن استفاده کنند. اگر قطعی برق ادامه داشته باشد اتاق عمل بیمارستان‌ها دچار بحران می‌شوند. همچنین در مراکز آموزشی مشکل ایجاد می‌شود که نتایج همه این‌ها کاهش سرمایه‌گذاری در خوزستان است.

وی گفت: اگر در بحث انرژی و برق مشکل پیدا کنیم کاهش سرمایه‌گذاری و کم‌رغبتی سرمایه‌گذاران خوزستان اتفاق می‌افتد.

امام جمعه موقت اهواز با بیان این‌که بخش خصوصی جدا از بخش دولتی است، گفت: زمانی که بخش خصوصی می‌بیند هر آنچه در این استان سرمایه‌گذاری می‌کند، نتیجه‌ای نمی‌بیند، سرمایه‌گذاری کاهش می‌یابد و مجددا آمار بیکاری بیشتر می‌شود.

حسن‌زاده با اشاره به مهاجرت از خوزستان بیان کرد: فقط با شعار و گفتاردرمانی نمی‌توانیم از این ناهنجاری‌ها و آسیب‌ها جلوگیری کنیم. مهاجرت کسانی که در توسعه استان نقش‌آفرین هستند آسیب‌هایی هستند که وجود دارد.

وی تصریح کرد: در برنامه کوتاه مدت کاهش ساعات اداری برنامه‌ریزی شده است که این موضوع نیز موجب کم شدن خدمت‌رسانی به مردم است اما اگر این کار نیز انجام نشود مردم آسیب بیشتری می‌بینند. این اقدامات در کوتاه مدت قابل قبول است اما در میان مدت نه.

امام جمعه موقت اهواز ادامه داد: باید در بخش‌های مختلف، فکر اساسی شود. باید مجموعه دولت، برنامه و بودجه برای شرکت‌های دانش‌بنیان قرار دهند تا پس از یک یا دو سال نتایج ملموس را در جامعه ببینیم.

امام جمعه موقت اهواز افزود: در خوزستان مشکل گرما وجود دارد و امکان اینکه تمام منزل خنک بماند وجود ندارد. اینکه برق را گران کنیم تا مردم میزان مصرف‌شان را کاهش دهند تنها یک راه‌حل است اما آیا این موضوع چقدر جواب می‌دهد؟

وی گفت: اگر این صرفه‌جویی در بحث ادارات انجام نشود نارضایتی در مردم ایجاد می‌شود. بنابراین باید یک اراده جدی در مدیران دستگاه‌های اجرایی برای صرفه‌جویی ایجاد شود.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: زشت است که تمام خبرهایی که از خوزستان به مراکز ارسال می‌شود منفی است. نتیجه این اخبار کاهش میهمانان نوروزی و گردشگران داخلی است. باید زیبایی‌های استان نشان داده شوند. خوزستان در طول سال می‌تواند پذیرای گردشگر باشد.

وی با بیان این‌که نباید نیازی به حراست برای صرفه‌جویی باشد، گفت: امیدواریم بتوانیم امسال کمترین قطعی برق را داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: