• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-13774-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

معاون تعاون روستایی استان خبرداد:

خرید تضمینی 721 هزار تن گندم از کشاورزان خوزستانی

معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی خوزستان از خرید ۷۲۱ هزار تن گندم از کشاورزان خوزستانی در حدود 41 روز کاری خبر داد و گفت: تا تاریخ 24 اردیبشهت ماه امسال ۷۲۱ هزار تن گندم با قیمت هر کیلوگرم ۱۳۰۰ تومان از کشاورزان خوزستانی خریداری شده است.

رضا عبیات در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: خرید گندم در خوزستان از 14 فروردین ماه آغاز و تا 24 اردیبهشت ماه حدود 721 هزار تن گندم از گندمکاران خریداری شده است که از این میزان ۲۴۶ هزار تن بارگیری و به کارخانجات آرد و سیلوها ارسال شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیشترین میزان خرید مربوط به چهار شهر شوش با 103 هزار و  800تن، شوشتر 102 هزار و 500 تن و حمیدیه 69 هزار تن و اهواز حدود 62 هزار تن است و شهرهای ایذه و اندیکا نیز خود را آماده برداشت محصول گندم و خرید آن کرده‌اند.

معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی خوزستان عنوان کرد: همچنین تا 24 اردیبهشت ماه سال جاری 28 هزار تن کلزا خریداری و 23 هزار تن آن به کارخانجات روغن‌کشی ارسال شده است.

عبیات اظهار کرد: پیش بینی خرید گندم توسط شبکه تعاون روستایی تا تاریخ امروز، ۲۶ اردیبهشت ۷۳۰ هزار تن گندم است. همچنین پیش بینی می‌شود تا در آن تاریخ ۲۶۰ هزار تن گندم نیز بارگیری و حمل شود.

وی ادامه داد: امسال قیمت خرید هر کیلوگرم گندم از کشاورزان ۱۳۰۰ تومان و هر کیلوگرم کلزا ۲۸۶۶ تومان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: