• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-2476-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

پذیرش پایه هفتم استعدادهای درخشان از طریق آزمون هوش و استعدادیابی

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه پذیرش پایه هفتم استعدادهای درخشان به صورت آزمون هوش برگزار می‌شود، گفت: منتظر ارسال شیوه‌نامه برگزاری و جزییات این آزمون از سوی وزارت آموزش و پرورش هستیم.

جمشید کمایی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، با اشاره به مصوبه حذف آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعداد‌های درخشان از سوی وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: امسال در پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان پذیرش بدون انجام آزمون‌های تستی سال‌های گذشته انجام می‌شود.

وی افزود: قرار است امسال آزمون‌های هوش و استعدادیابی تحصیلی برای دانش‌آموزان پایه هفتم متقاضی ورود به این مدارس برگزار شود تا دانش‌آموزان بر این اساس گزینش شوند. در حال حاضر نیز در انتظار ارسال دستورالعمل اجرایی این آزمون از سوی وزارت آموزش و پرورش هستیم. زمان ثبت‌نام داوطلبان نیز پس از اعلام دستورالعمل مشخص خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: اکنون می‌توانیم اعلام کنیم امسال برای پایه هفتم در مدارس استعدادهای درخشان ورودی خواهیم داشت. در ابتدا قرار بود امسال هیچ آزمون ورودی برگزار نشود اما اکنون مقرر شد که ورودی داشته باشیم و این آزمون برای امسال به صورت آزمون هوش و استعدادیابی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: