• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-2976-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

معاون دانشگاه شهید چمران اهواز:

تصمیمی برای تغییر طرح انتخاب واحد پیش از امتحانات نداریم

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: طرح انتخاب واحد پیش از برگزاری امتحانات نتایج مثبتی داشته است و در حال حاضر تصمیمی برای تغییر این طرح نداریم.

عبدالله پارسا در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، با اشاره به شیوه انتخاب واحد پیش از برگزاری امتحانات در دانشگاه شهید چمران از سال گذشته، اظهار کرد: این شیوه امسال دومین بار است که برای نیمسال اول انجام میشود اما برای نیمسال دوم انتخاب واحد سال‌ها تقریبا به همین شکل انجام می‌شد و دانشجویان بدون اطلاع کامل از وضعیت نمرات خود، انتخاب واحد میکردند.

وی افزود: منافع اجرایی این روش برای دانشجو و دانشگاه بسیار زیاد است به این دلیل که انتخاب واحد را می‌توان نوعی پیش ثبت‌نام در نظر گرفت و معاونین آموزشی فرصت دارند در فاصله بین انتخاب واحد و امتحانات، اشکالات برنامه درسی را رفع کنند و نسبت به پیش‌بینی دقیقتر و تعیین دروس و کلاسهای مورد تقاضای دانشجویان و رفع تداخلها و حذف و ادغام کلاسهای زیر حدنصاب قبل از شروع ترم اقدام کنند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: در سنوات گذشته بیشتر کلاس‌های سه هفته اول نیمسال اول به دلیل امر انتخاب واحد و حذف و اضافه به درستی تشکیل نمی‌شد و اثرات منفی نامطلوبی روی کم و کیف فعالیت‌های آموزشی می‌گذاشت. اما این جابه‌جایی کمک می‌کند که کمیت و کیفیت کلاس‌ها بهبود پیدا کند و کلاس‌ها از اول ترم با رسمیت بیشتری برگزار شوند.

پارسا ادامه داد: همچنین در طول این بازه زمانی تعیین شده اغلب دانشجویان و به ویژه خوابگاهیان در دانشگاه حضور و به اینترنت دانشگاه دسترسی دارند و نیازی نیست برای انتخاب واحد به کافی‌نت‌ها مراجعه کنند. به راحتی نیز می‌توانند به کارشناس و مسوولان مربوطه در دانشگاه برای رفع مشکلات احتمالی دسترسی داشته باشند.

وی تصریح کرد: تنها دغدغه برخی از دانشجویان این است که از وضعیت نمرات و قبولی خود در امتحانات اطمینان ندارند. باید توجه کنیم که اگر بدترین نرخ تحصیلی را در نظر بگیریم، حداقل 70 درصد دانشجویان معمولا نمره قبولی را کسب می‌کنند و مشکلی برای انتخاب واحدهای ترم بعد خود ندارند. علاوه بر آن اکثریت ورودی‌های 94 ما که تقریبا حدود 20 درصد دانشجویان را شامل می‌شود نیز به دلیل گذراندن ترم آخر خود برای سال آینده انتخاب واحد ندارند. بنابراین، این نگرانی فقط محدود به بخش اندکی از دانشجویان می‌شود که با پیش‌بینی امکان حذف و اضافه سه درس فارغ از تعداد واحدهای آن‌ها، به این گروه  کمک خواهد شد. یقینا توصیه اساسی و مهم آن است که دانشجویان عزیز به امر آموختن و جدیت در مطالعه و یادگیری توجه بیشتری کنند و تلاش بیشتری به خرج دهند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: این طرح به مدت یک سال است که در دانشگاه در حال اجرا است و نتایج مثبتی داشته است. با توجه به محدودیت‌های اقلیمی و گرمای هوا در منطقه، مدیریت زمان با این روش به دانشگاه کمک می‌کند از زمان‌های موجود حداکثر بهره‌برداری را داشته باشد. لذا در حال حاضر تصمیمی برای تغییر این طرح وجود ندارد و قطعا اگر در مراتب بعدی تشخیص داده شد که نیاز به تجدید نظر وجود دارد، این کار انجام خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: